Nejkrásnější dorty pro děti: fotogalerie 10 dortů upečených doma
20. 1. 2019

Nejkrásnější dorty pro děti: fotogalerie 10 dortů upečených doma

Dorty určené malým dětem bývají někdy pro rodiče oříškem, zvlášť, pokud dětská přání zahrnují složité objekty jako zvířátka, domečky, autíčka... Pokud se rozhodneme takový dort vyrábět doma sami, bez pomůcek, které používají v cukrárnách, může splnění dětských představ být docela složité.

Na následujících fotografiích můžete najít inspiraci, jak se popasovat se všemožnými „vlaky,  medvídky, loděmi, pejsky a kočičkami...“

Dort s železničním tunelem.

Není třeba používat vždy klasický kulatý korpus a ten zdobit figurkami. Co třeba vytvořit „kopec“, třeba z jahodové šarloty či italského dortu zuchotto, jako je to u dortu se železničním tunelem a dortu pejska a kočičky? Na kopci se figurky budou vyjímat lépe.

Dort s tunelem

Tunel pro vlak můžeme vytvořit i z klasického kulatého korpusu vykrájením a postavením na bok.

Dort pro děti

Pokud vám tyto dorty připadají obtížné, terénní vyvýšení můžete vytvořit třeba jen uhlazeným krémem z vyšlehaného tvarohu se smetanou, jako je tomu u dortu s autíčky.

Dort s autíčky

A nebo ozdobit korpus oblíbeným ovocem vašich dětí a přidat vytouženou figurku.

Dort pro děti s ovocem.

Dort s medvídkem nahoře je ještě jednodušší – je sestavený jako pyramida z plátků nakrájené rolády, která se schovává pod jahodami a čokoládou.

Dort s kočkou zdobí po obvodu kočičí jazýčky.

Někdy je potřeba spíše dort plochý, třeba když má představovat moře s lodí. Pak je možné použít třeba jednoduchý koláčový korpus z křehkého těsta, naplněný krémem z mascarpone, mořské vlny nahradí nasekané citronové želé obarvené kapkou modré potravinářské barvy, písečnou pláž nadrcené máslové sušenky... a vikingská loď může vyplout.

Dort s lodí

A je vůbec potřeba péci korpus? Jistěže ne:) Co se třeba inspirovat dortem ve tvaru medvídka, který je vlastně čokoládovou miskou odlitou do silikonové formy, po ztuhnutí naplněnou vyšlehanou čokoládovou ganache a malinami? Tenhle dort je dokonce bezlepkový.

Dort bez klasického korpusu

A ještě něco jednoduššího? Co takhle „zmrzlinový“ dort? Do koupených oplatkových kornoutků stačí nastříkat pevnější krém (zde vyšlehaná ganache z bílé a hořké čokolády), přidat drobné ovoce a naaranžovat na dortový podnos.

Dort ze zmrzlinových kornoutků

A když dort není příliš realistický? To přece nevadí, nechme pracovat dětskou fantazii, která jistě dotvoří to, co nedokázaly naše ruce :)

Řez dortem Pejsek a kočička

Autor Kamila Procházková.

Vložte nový komentář jako nepřihlášený uživatel nebo se přihlaste.
Povinné položky jsou označeny *

Napište číslicí výsledek příkladu: sedmplusjedna = 

Pokud jste již registrováni na iReceptáři, přihlaste se svým uživatelským jménem a heslem.
Povinné položky jsou označeny *

Diskuse

vložit dotaz »
PředchozíDalší
Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2019. Autorská práva vykonává vydavatel.
Jakékoli užití části nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým)
i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno. ISSN: 1805-9465.

© 2019 VIZUS | Používáme redakční systém Vizus CMS