Kdo vyrůstal za socialismu, vyrůstal na pomazánkách. Lidé v té době měli hlouběji do kapsy, a tak vymýšleli způsoby, jak si vypomoci. Hitem byly právě pomazánky, při kterých se zužitkovaly zbytky z lednice. „U nás vedla vajíčková, rybí a drožďová,“ vzpomíná pamětnice Zuzana z Prahy, která pomazánky dělá svým dětem. Kupodivu nad nimi neohrnovaly nos a docela je vyžadovaly. Je to totiž něco jiného, než jen pořád dokola rohlík se šunkou a sýrem.

A totéž platí i v případě pohoštění. Hosté pomazánky milují. Přináší jim vzpomínky na dětství, ale i možnost se dobře a slušně najíst. Dopřejte jim tu radost a přichystejte pomazánkové silvestrovské pohoštění. Nevíte, jak začít? Co třeba dvojsýrovou pomazánkou s česnekem?

Dvojsýrová pomazánka s česnekem

Jak na to, se podívejte ve videu:

Zdroj: Youtube

Říká se, že ten, kdo jí česnek, je dlouho zdravý. A skutečně, česnek je považovaný za přírodní antibiotikum a „vymýtí“ kdejakou chřipku, rýmu či nachlazení. Podle lidových léčitelů vyloženě prospívá lidem, kteří mají vysoký tlak nebo křehčí srdce. Využijte toho a propašujte česnek do pomazánek.

V míse smíchejte 200 g pomazánkového másla, 150 g smetanového taveného sýra, 3 lžíce majonézy, 2 lžičky dijonské hořčice, 2 vylisované stroužky česneku, lžičku pepře a soli. Směs důkladně promíchejte a zakomponujte do ní ještě 100 g strouhaného tvrdého sýra. A bašta je hotová!

S pečivem (nebo bez)

Pomazánku namažte na nakrájené plátky rohlíku nebo veky. Jednohubky ozdobte nasekanou petrželkou nebo pažitkou. Chcete pohoštění odlehčit? Využijte pomazánku jako hlavní chod a namísto pečiva k ní naservírujte čerstvou křupavou zeleninu. Skvělá je třeba nakrájená paprika, rajčata, salátová okurka, mladé ředkvičky nebo listy ledového salátu.

Čím česnekovou pomazánku ozvláštnit

Pro pestrost chuti můžete do pomazánky přidat klasické ingredience, jako jsou máslo nebo majonéza, a poté zkombinovat s dalšími surovinami, jako jsou bylinky (např. tymián, petrželka), strouhaný sýr (např. parmazán nebo cheddar), citronová šťáva nebo křupavá slanina. Také můžete experimentovat s různými druhy česneku, jako je pečený česnek, který má jemnější a sladší chuť. Pro pikantnější verzi přidejte červený pepř nebo papriku, a pokud máte rádi pálivost, můžete přidat i několik kapek tabaska nebo chilli.

Související články

Zdroje: www.vareni.cz, www.youtube.com