Řízky nikdy nezklamou v žádné domácnosti. Zkuste je pro tentokrát jinak a zpestřete si váš jídelníček po francouzském způsobu. Jejich příprava je sice o trošku zdlouhavější, než je u klasických řízků zvykem, ale je jednoduchá a rychlá. Budete překvapeni, jak jsou jemné, křehké a mají skutečně neodolatelnou chuť i vůni.

Jak si připravit francouzské kuřecí řízky, se podívejte v tomto videu:

Zdroj: Youtube

Tajemství chuti tkví v marinádě

Specifikem tohoto receptu je marináda, do které se maso před obalováním nakládá. Stačí smíchat ve stejném poměru olej a ocet a do tohoto nálevu ještě přidat 1 celou nahrubo pokrájenou cibuli. Využít tu můžete i sezónních zelených bylinek a pár kuliček pepře. Pokud jste vyznavači pikantní chuti, lze přidat i pokrájenou chilli papričku.

Francouzské kuřecí řízky

Na přípravu tohoto pokrmu je nejlepší zvolit kuřecí prsní řízky, ale můžete využít i maso stehenní. Pokud jste vyznavači vepřové kýty, také tu lze použít. Nejprve maso řádně opláchněte, osušte papírovou utěrkou a naklepejte jako běžné řízky. Následně osolte, opepřete a pak naložte do připravené marinády.

Je na vás, jak dlouho tam maso necháte odležet. Francouzi nechávají maso macerovat i několik dní. Určitě však bude stačit naložit si maso večer před přípravou. Maso by mělo být hlavně zcela ponořené.

Jak na obalovací těstíčko

Do čisté misky vyklepněte 2 celá syrová vajíčka, trochu oleje a zahustěte 1 až 2 lžícemi hladké mouky. Jednotlivé ingredience vyšlehejte, aby se vzájemně spojily a vzniklo těsto hustší konzistence. Následně přidejte trošku bílého vína a můžete začít naložené řízky obalovat a pozvolna z obou stran smažit v rozpáleném oleji. Řízky mají ve výsledku lehce navinulou chuť a cibulový šmrnc.

Nejlepší přílohou je domácí bramborová kaše

Oloupejte asi 1 kg brambor, řádně je omyjte, pokrájejte a vložte do hrnce s osolenou vodou. Pak je uvařte doměkka. Následně brambory sceďte a nechte je pár minut vypařit. Potom je prolisujte pomocí lisu, přidejte 100 g másla a vyšlehejte pomocí ručního šlehače. V tuto chvíli přilijte 300 ml mléka a kaši opět do hladka vyšlehejte. Na závěr ji dochuťte solí.

Související články

Zdroje: www.pazitka.cz, www.labuznik.cz, www.ahaonline.cz