Už jste měli gothaj v pivním těstíčku?

Zastesklo se vám po něčem nekomplikovaném, ale dobrém k pivu. Nebo vás přepadla partička kamarádů, známých či sousedů a hodilo by se i něco na zub? Gothaj v pivním těstíčku je dobrota, nad kterou se neofrňují ani labužníci. Těžko byste ji ale hledali na jídelních lístcích bister a fastfoodů.

Nejen gastronomický, ale také lingvistický zážitek vám nabízí toto kratičké video, které pochází z YouTube kanálu Ostravsky Gastrošef (Heřman Gazda), který vám předá tento vynikající recept prostě tak jak mu zobák narost. Takže nejen potěší, ale i pobaví.

Zdroj: Youtube

Co budete potřebovat na gothaj v pivním těstíčku?

Kolik čeho bude potřeba? Pořiďte si hlavně gothaj případně jiný dobrý měkký salám. Je jen na vás, zda si jej nakrájíte na kostky nebo kolečka. S kostkami se lépe manipuluje, ale možná že esteticky vám budou připadat kolečka příhodnější.

Smažený gothaj můžete jíst jen tak s majonézou, dipem nebo hořčicí, ale také může být plnohodnotným jídlem s bramborami a nakládanými okurkami či tatarskou omáčkou. To už je na vás.

Na přípravu budete potřebovat 40 g gothaje v celku, který si nakrájíte podle vašeho přání. Pivní těstíčko vyžaduje rozhodně také alespoň 200 ml piva a opět je jen na vás, zda vás zláká klasické světlé nebo máte raději karamelovější tmavé pivo. Těstíčko bude držet díky jednomu vejci a zhruba 4 lžicím hladké mouky.

Nezapomeňte těstíčko dochutit a zvolit správnou přílohu

Jako každé jídlo i tahle jednoduchá smažená rychlovka bude tak dobrá, jak dobře si poradíte s dochucením. Minimálně je třeba těstíčko osolit a opepřit, hodí se však ale také sušená cibule a granulovaný česnek, případně chilli nebo uzená paprika.

Ke gothaji v pivním těstíčku se hodí ze všech možných příloh spíš jen ty bramborové. Pečené brambory jsou patrně nejlepší variantou, pokud chcete potrápit žlučník, pak se můžete vrhnout i na krokety, hranolky nebo jiné smažené dobroty a udělat doma friťákové orgie. Smažit můžete také květák, cibuli, sýr anebo celer.

Související články

Zdroje: recepty.cz, toprecepty.cz