Přivydělejte si prodejem hub
Zdroj: iwciagr / Shutterstock.com

Za kolik aktuálně prodáte ve výkupně jednotlivé druhy hub a jaké prodat můžete?

Houbařská sezóna je v plném proudu a lidé se vrací z lesů po celé České republice s plnými košíky. Co dělat s houbami, když jich máte nadbytek? Co takhle je prodat? Kolik dostanete za jednotlivé druhy ve výkupně? Poradíme vám!

Zdroje: www.chytre-bydleni.czwww.blesk.cztn.nova.cz

Chodíte rádi na houby? Máte svá místečka, kde víte, že rostou? Už vám tyto lesní plody lezou i ušima, ale nemůžete si pomoci a musíte je stále chodit sbírat? Je houbaření vaším koníčkem a chtěli byste si díky tomu něco přivydělat? Není to nemožné! Stačí najít tu správnou výkupnu a vy pak už můžete jen inkasovat.

Pokud chcete nabídnout houby k výkupu, dbejte na to, aby byly zdravé, krásné, kvalitní a hlavně jedlé. Sbírejte tedy jen takové kousky, o kterých jste si jisti, že víte, co jsou za druh. Jinak ve výkupně nepochodíte. Výkup hub vám může nabídnout zajímavou částku, ale pouze v případě, že jsou opravdu ve skvělém stavu.

Vykupované kousky nesmí být červivé

Vykupované kousky nesmí být červivé a nesmí se na nich objevit jakákoliv plíseň či po nich lézt hmyz. Ideální je houbu rozkrojit, aby bylo na první pohled zřejmé, že je zdravá. Když je totiž vcelku, nelze poznat, zda není červivá. 

Sušením houby výrazně zmenší svůj objem. Houby můžete usušit a nabídnout je k odkupu v usušeném stavu Zdroj: iva / Shutterstock.com

O tom, že houby musí být čisté a zbavené jehličí, špíny, kamínků či slimáků a jiných škůdců asi není třeba mluvit. Berte je tedy kus po kusu a opravdu se snažte. Zanedbané houby vám k výkupu nevezmou.

K výkupu poskytněte houby hned po sběru, nenechávejte je dlouho u sebe, ideální je do dvanácti hodin od sběru. Pokud to nestihnete, pak raději houby usušte a nabídněte je k odkupu v usušeném stavu.

Ceny za výkup zdravých hub

Loni se cena hřibů pohybovala okolo 200 korun za kilo a lišky byly za 150 korun za kilo. Stejně tak i křemenáče. Takové smrže můžete však prodat i za 500 korun za kilogram. Letošní ceny by měly být dle odborníků obdobné.

Liška - ilustrační snímek Loni se cena lišek pohybovala okolo 150 korun za kilo Zdroj: Alexander Limbach / Shutterstock.com

No není to skvělý přivýdělek? Pokud tedy rádi chodíte po lese a sbíráte houby, máte vyhráno a letošní brigáda je pro vás jasnou volbou. Navíc uděláte něco pro své zdraví, čas strávený na čerstvém vzduchu je totiž nenahraditelný.

Akční letáky