Zdroje: www.acouplecooks.com, www.jumbo.com

Crumble vznikl v Anglii z nouze

Koláč crumble, známý také jako ovocný crumble, pochází z anglické kuchyně. Tento dezert využívá čerstvé ovoce (často jablka, maliny, rybíz nebo broskve) zalité ovocným pyré a zakryté drobenkovou vrstvou. Po upečení vznikne chutná kombinace ovocné náplně a křupavé, křehké vrstvy drobenky.

Historie tohoto koláče sahá až do 2. světové války, kdy bylo těsto na dorty a koláče značně omezeno kvůli nedostatku surovin. Angličtí kuchaři proto začali experimentovat s alternativními způsoby přípravy sladkých dezertů, a tak vznikl crumble. Předpokládá se, že první recepty na koláč crumble se objevily kolem roku 1940. V té době byl v Anglii rozšířen také výraz "crumble," který popisoval právě drobenkovou vrstvu, kterou lze použít na pokrytí ovocné náplně.

Dnes se crumble těší oblibě nejen v Anglii, ale po celém světě. Recepty se rozšířily a přizpůsobily místním chutím, a tak můžeme nalézt různé variace s různými druhy ovoce, kořením nebo přídavkem ořechů. Crumble je rychlovka a sluší mu jakékoli ovoce. Jablka jistě také, ale o něco zajímavější jsou hodně šťavnaté druhy, které teplem pustí hodně šťávy. Fantastický je crumble také z jahod nebo borůvek. Šťáva se totiž vpije do drobenky a chutěmi nasáklé hrudky v troubě nádherně zezlátnou.

Podívejte se na chuťově pestrou, ale také zdravější verzi moučníku crumble. Tenhle recept z bezlepkové mouky pro vás natočili na Tudlee:

Zdroj: Youtube

Klasický sladký máslový crumble

Klasický crumble může být jen z obyčejné drobenky. To znamená, že budete potřebovat změklé máslo, mouku a moučkový cukr zhruba ve stejném poměru. Na jeden koláč si tedy připravte zhruba hrnek od všech ingrediencí.

Smíchejte suroviny a zlehka je prsty zpracujete, až vzniknou pěkné hrudečky. Určitě víte, jak má drobenka vypadat. Pokud se příliš drolí, přidejte trošku másla. Jestli je drobenka příliš těstovitá, přidejte lžíci nebo dvě mouky.

U koláče crumble je velmi vhodné použít keramickou nebo jinou kvalitní pečicí formu, která se nepřipeče jako plech. Na dno formy totiž budete klást nakrájené ovoce tak, až bude celé dno zakryté. Pak drobenkou bohatě zakryjte veškeré ovoce a můžete péct.

Obyčejně stačí 20 až 25 minut na 180 °C.

Drobí se váš crumble?

To že se drobí, opravdu nevadí, ale pokud je pro vás tenhle moučník až příliš rustikální, jděte na to od lesa. Pokud chcete, aby vám zákusek lépe držel, můžete udělat z drobenky tenkou vrstvu jako korpus a až pak navršit ovoce a na něj drobenku. Takto bude lépe držet a po vychladnutí i nakrájení se nebude rozpadat.

Jestli vám vůbec nevyhovuje způsob servírování, ale s chutí jste spokojeni, upečte jednotlivé porce v malých miskách a vyhněte se tím drobivému vzhledu krájeného velkého koláče.

Související články