Prázdniny jsou konečně tu, děti jsou šťastné a rozdováděné, je teplo a dovolená čeká. Pokud si chcete volno něčím osladit, zkuste si udělat jahodové bites, které se staly absolutním hitem internetu.

Je to sladký, osvěžující a naprosto lehoučký recept, který si zvládne připravit i dítě. Výhodou je, že není potřeba ani trouba ani těžko sehnatelné ingredience. Hlavní roli hrají jahody.

Youtube video, jak udělat jahodové bites, najdete na kanále Paola Santana:

Zdroj: Youtube

Jahodové bites

Jako první je nejdůležitější sehnat kvalitní jahody. Pokud se chcete ubránit chemicky ošetřovaných jahod ze supermarketu, zajděte na farmářský trh nebo si trochu připlaťte za bio jahody. Jelikož jahody jsou hlavní hvězdou receptu, je důležité, aby byly sladké a kvalitní. Jakmile si opatříte jahody, opravdu důkladně je opláchněte a nakrájejte si je na opravdu malé kousky.

Poté jahody hoďte do mísy a přidejte k nim jogurt a med. Míchejte tak dlouho, dokud nebude mít směs hustou konzistenci. Následně si vezměte tác, velký talíř nebo plech a dejte na něj pečicí papír, aby se bites náhodou nepřilepili.

Na pečicí papír poté umístěte rozdělenou směs, jako byste dělali například sušenky. Udělejte tolik pomyslných sušenek, kolik se jich na papír vejde, a poté je dejte do lednice nebo nejlépe do mrazáku. Nyní počkejte, než dostatečně neztvrdnou.

Sladké jahodové zakousnutí 

Jakmile budou vaše jahodové bites dostatečně tvrdé, vytáhněte je a připravte si menší hrnec a čokoládu. Čokoládu vašeho výběru následně v hrnci roztavte, než z ní bude čokoládová poleva.

Nyní do polevy namočte vaše jahodové bites, a jakmile budou všechny úspěšně celé pokryté čokoládovou polevou, dejte je zpět do mrazáku, aby čokoláda zatuhla. A máte hotovo. Sladká a osvěžující svačina hotová za pár chvil. Můžete si ji vychutnat během horkých rán, odpolední nebo večerů. Dobrou chuť!

Související články

Zdroje: blog.giallozafferano.it, wellnessbykay.com