Dorty, bublaniny, koláče všeho druhu. Jsou nesmírně chutné a lákavé, jenže čas kvapí a většinou jej není nazbyt. Máme pro vás recept, jehož příprava vám nezabere víc než pět minut a královsky si pochutnáte. Pojďte se podívat.

Trik s těstem

Jediné, co budete potřebovat, je již rozválené listové těsto, jahody, cukr a mléko. Ostatní už je až směšně jednoduché.

Nevěříte, podívejte se na video:

Zdroj: Youtube

V jednoduchosti je krása a tyto koláčky jsou toho důkazem. Nepotřebujete žádné speciální náčiní ani cukrářský kurs. Zapojit do výroby můžete klidně i své ratolesti, pečení je bude zaručeně bavit. Kromě toho tento zákusek, bleskem hotový, je naprosto skvělý na dětské zahradní oslavy. Můžete si jej s sebou vzít jako svačinu na výlet, nebo vám vytrhne trn z paty, když budete potřebovat rychlé pohoštění pro nečekanou návštěvu.

Bleskem hotovo

Jahody si umyjte a nakrájejte na čtvrtky. Listové těsto rozprostřete a do řádků na něj jahody poklaďte. Těsto zabalte jako pevnější štrúdl, okraj potřete mlékem, aby nohavice pevně držela a teplem v troubě se okraje nerozlepily. Pak celý štrúdl rozkrájejte na kolečka. Ty přendejte na plech vyložený pečicím papírem, každý jednotlivý potřete mlékem a zasypejte cukrem. Použít můžete buď klasicky bílý cukr, nebo pro výraznější chuť a hezký efekt na koláčcích zvolte hnědý třtinový. Pak už jen vložte na 20 minut do trouby předehřáté na 180 stupňů Celsia.

Listové variace

Listové těsto je neuvěřitelně univerzální a vděčné. Zvlášť, pokud potřebujete rychlý dezert. Jahody do něj můžete balit tak, jako v původním receptu, nebo je na něj můžete jednoduše naskládat. Vyzkoušejte obě varianty. Rozbalte listové těsto a pomocí sklenky z něj vykrájejte kolečka. Každé kolečko pomažte tvarohem smíchaným se žloutkem a trochou cukru a navrch naskládejte kolečka jahůdek. Dle chuti pocukrujte. Každý jednotlivý koláček potřete rozšlehaným žloutkem. Pečte v předehřáté troubě na 200 stupňů Celsia asi 15 minut.

Související články

Zdroje: www.youtube.com, www.talirchuti.cz