Jahody mnohdy vydrží pouze pár dní, než je můžete vyhodit rovnou do koše nebo na kompost. Existuje však několik způsobů, jak je můžete uchovávat krásně čerstvé i několik měsíců. Dodržením základních kroků si tak můžete vytvořit jahodové zásoby na celý rok. Jak na to?

Jahody v PET lahvi

Podívejte se na video recept, podle kterého můžete jahody uchovávat v PET lahvi dvěma různými způsoby:

Zdroj: Youtube

Jahody můžete skladovat v podobě kompotu, džusu, džemu nebo i sirupu. U těchto tipů však nezůstanou jahody čerstvé, a proto pro vás máme ještě jeden způsob, a to skladování jahod v PET lahvi. Základním konzervantem všech způsobů skladování je cukr, který dokáže jahodám uchovat jejich nádhernou vůni. Připravte si proto jahody a cukr, se kterými se můžete pustit do práce!

Pečlivá kontrola plodů

Předtím, než se pustíte do jakéhokoliv skladování jahod, je velmi důležité, abyste všechny plody pečlivě překontrolovali. Odstraňte všechny stopky, lístky a také pomačkané, starší či dokonce plesnivé jahody. Pouhá jedna jahoda může stát za zkažením celé várky, a to by byla velká škoda.

Příprava jahod na skladování

Očištěné a překontrolované jahody vložte do mísy a zalijte studenou vodou. Takto je tam nechte odpočívat 10 minut, a poté je opláchněte pod tekoucí vodou. Pokud máte připravenou PET lahev s menším hrdlem, nakrájejte větší jahody na kousky. Následně střídejte v misce vrstvu jahod s vrstvou cukru v poměru 1:1. Po 3 hodinách odpočinku by měly jahody pustit šťávu a cukr by se měl začít rozpouštět. To bude pro vás znamení, že už jsou jahody připravené na další krok.

Uchování v PET lahvi

Připravte si sterilovanou a suchou PET lahev, ve které budete chtít jahody uchovávat. Do lahve nasypte připravené jahody a na závěr je posypte jednou lžící krystalového cukru. Pak už jen stačí uzavřít víčkem a vložit do chladu. Čerstvé jahody s cukrem můžete takto skladovat klidně i rok!

Využití jahod kdykoliv

Chlazené jahody s cukrem můžete zpracovat hned na několik způsobů. Jelikož jsou zároveň i oslazené, hodí se do různých moučníků od koláčů, přes jahodové knedlíky, až po zmrzlinu. Výborné jsou také na výrobu jahodového smoothie, které opravdu nemá chybu!

Související články

Zdroje: nasezahrada.com, magazin.recepty.cz, toprecepty.cz