Nelze je přehlédnout a těžko si ohnivě červené bobulky spletete s něčím jiným. Šípky rostou hojně volně v přírodě a byla by škoda štědrou nadílku nevyužít. Zvlášť, když mají tolik blahodárných účinků. Jsou jedním z přírodních léků, které nejvíce posilují imunitu. Nasbírejte si proto ohnivé poklady na stráních a nechte se jimi hýčkat.

Blahodárných účinků mají šípky skutečně mnoho a Začít můžete třeba posilujícím čajem. Jak jej správně připravit, se podívejte ve videu na YouTube, na kanálu DIY by KreativníTechniky:

Zdroj: Youtube

Šípky jsou opravdu bohaté na vitamin C, dokáží posilovat imunitu a odrážet působení virů a bakterií. Čaj navíc nemá žádné vedlejší účinky, takže si jej můžete dopřávat opakovaně, jak dlouho chcete. Díky obsahu rutinu ovlivňuje zdraví cév a vápník zase působí skvěle na kosti a zuby.

Paradontóza bez šance

Kombinace látek v malých šípkových pokladech je natolik geniální, že jen těžko najdete v přírodě účinnější lék proti paradontóze, než je právě šípek. Vitamin B1 zase podporuje nervovou činnost a soustředění. A to není zdaleka vše. Konzumace šípků velmi příznivě ovlivňuje ledviny, pomáhají předcházet infekci žlučníku a díky malým plodům je i zažívání jako v bavlnce. Odstraňují projevy nadýmání a celkově zklidňují trávicí trakt.

Ledviny v kondici

Určitě jste slyšeli, že na ledviny je velmi dobrá kopřiva. V šípcích má ale velkého konkurenta. Šípkový čaj a produkty ze šípků působí na ledviny velmi blahodárně. Nejen, že posilují zdravé ledviny, ale umí pomoci i v případě nejrůznějších potíží. Šípky mají močopudný účinek, působí proti ledvinovému písku i ledvinovým kamenům.

Jak na ně?

Šípky můžete zpracovat nejrůznějšími způsoby. Vždy je ale dobré je zahřívat na krátkou dobu, protože vitamin C se s vysokými teplotami ničí a vy chcete naopak co nejvíce léčivých látek v plodech zachovat. Nejčastějším oříškem při zpracování šípků je také zbavení se malých otravných chloupků, jichž je uvnitř bobulek plno. Nejúčinnější je vždy šípky propasírovat přes co nejjemnější sítko nebo plátýnko.

V případě, že si připravujete čaj, mohly by vás chloupky v krku dráždit. Připravte si čaj tedy podle návodu, ovšem než jej začnete pít, připravte si čisté plátýnko a jednoduše přes něj životadárnou tekutinu přeceďte. V případě přípravy omáček, marmelád a džemů zase šípky pasírujte přes co nejjemnější cedník.

Související články

Zdroje: prima-receptar.cz, superfoody.cz