Jak poznáte, že vařené vejce je stále dobré?
Zdroj: Timolina / Shutterstock.com

Vařené vejce: Jak dlouho vydrží a jak poznáte, že už je zkažené?

Zbyla vám po Velikonocích vejce, ale vy si nejste jisti, zda je můžete ještě konzumovat? Jak dlouho může zůstat vařené vajíčko v pokojové teplotě a jak dlouho vydrží v lednici?

Podle úřadu pro kontrolu potravin a léčiv by měla být vejce vždy uložena v ledničce při teplotě kolem 4,5 °C. Tak se zajistí kvalita a bezpečnost potraviny. Pokud jste vajíčko uvařili, ozdobili jako a nechali jej po celé svátky při pokojové teplotě, měli byste jej vyhodit. Rozhodně jej nekonzumujte. Centrum pro prevenci a kontrolu nemocí totiž zjistilo, že vejce uvařené natvrdo nevydrží mimo chladničku déle než dvě hodiny. Uvařené vejce, ať oloupané či nikoli, a uložené v ledničce, by mělo vydržet týden.

Jak poznáte, že vařené vejce je stále dobré?

Někdy mají vejce uvařené natvrdo nazelenalý žloutek. Takové vajíčko však zkažené není. Pouze se dlouho vařilo a pomalu ochladilo. Zkažené vejce poznáte podle čichu. Pokud páchne jako síra nebo nahnile, měli byste ho okamžitě vyhodit. Také, pokud si nejste jisti, jak dlouho máte vajíčko v lednici uložené nebo se vám něco nezdá, raději ho vyhoďte. Skořápka by neměla být oslizlá nebo zabarvena křídově.

Vejce uvařené natvrdo by se mělo skladovat v lednici při teplotě 4,5 °C a nižší. Vejce uvařené natvrdo by se mělo skladovat v lednici při teplotě 4,5 °C a nižší. Zdroj: Danila Shtantsov / Shutterstock.com

Jak vejce skladovat

Jak již bylo zmíněno, vejce uvařené natvrdo by se mělo skladovat v lednici při teplotě 4,5 °C a nižší. Nikdy však vajíčko nedávejte do mrazáku. Také jej nedávejte na dveře od ledničky, teploty tam, z důvodu otevírání, kolísají, což může podpořit růst bakterií a narušit ochrannou membránu vejce. Raději přebytečná vejce vložte do krabičky a tu uzavřete. Pro zlepšení kvality chuti vajíčka neloupejte, ale uložte je ve skořápce a oloupejte až před konzumací. (Zdroj:www.healthline.com, www.vareni.cz

Akční letáky