Ohřátí párků je často považováno za jednoduchý úkon, ale přesto mnoho lidí chybuje a jejich párky praskají. Pokud chcete, aby vaše párky zůstaly chutné a nepopraskaly, je důležité dodržet několik klíčových zásad. Níže uvedené rady od zkušeného řezníka vám pomohou dosáhnout perfektních výsledků.

Na video od Těhotnýho kuchaře, jak správně ohřát párky, se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Nejtradičnější metodou je ohřívání ve vodě

Ohřívání párků ve vodě je nejtradičnější metodou v českých domácnostech. Důležité je, aby voda, ve které párky ohříváte, nebyla příliš horká. Voda by měla mít zhruba 90 stupňů Celsia, tedy těsně pod bodem varu.

Nejlepší postup je přivést vodu k varu, pak vypnout sporák a počkat asi minutu, aby se voda mírně ochladila. Poté párky vložíte do vody a necháte je tam 5-10 minut. Důležité je, aby párky nebyly příliš studené, když je do vody vkládáte. Pokud jsou příliš vychlazené, mohou prasknout. Proto je dobré je vyndat z lednice o něco dříve, aby dosáhly pokojové teploty.

Dalším způsobem je postupné ohřívání v kastrůlku s vodou. Při této metodě párky vložíte do studené vody a tu zahříváte postupně. Tento postup zajišťuje rovnoměrné prohřátí párků, aniž by praskly. Důležité je, aby voda nikdy nezačala vřít.

Jakmile dosáhne teploty těsně pod bodem varu, můžete ohřev ukončit. Párky by ve vodě neměly zůstat příliš dlouho, aby se nezačaly vysušovat a neztratily chuť.

Zachování chuti a šťavnatosti umožní pára

Pro maximální zachování chuti a šťavnatosti je ideální ohřívání na páře. Párky jednoduše umístíte na pařák nad hrnec s vroucí vodou a necháte je tam asi 10 minut. Tento způsob je o něco časově náročnější, ale výsledná chuť stojí za to.

Mikrovlnná trouba je sice nejrychlejší možností ohřevu párků, ale také nejriskantnější. Pokud jinou možnost nemáte, vložte párky do vhodné nádoby s vodou, přikryjte ji a ohřejte v mikrovlnné troubě. Důležité je, aby párky byly rovnoměrně prohřáté a nepřehřály se, jinak mohou prasknout. Tento způsob však nedává tolik kontroly nad procesem a výsledná chuť může být nerovnoměrná.

Správné ohřátí párků je klíčem k zachování jejich chuti a vzhledu. Ať už si vyberete jakoukoli metodu – ohřev ve vodě, na páře nebo v mikrovlnné troubě – vždy pamatujte na správnou teplotu a postup, aby vaše párky zůstaly šťavnaté a nepopraskaly.

Související články

Zdroj: www.youtube.com, www.toprecepty.cz