Známe to všichni, otevřít pevně zavřenou zavařovací sklenici může být občas pořádná dřina. Než sáhnete po telefonu a zavoláte o pomoc, vyzkoušejte několik jednoduchých babských rad. Od horké vody až po lepicí pásku, zde je několik tipů, jak snadno otevřít sklenici. Navíc se dozvíte, jak efektivně odstranit zbytky lepidla a etikety, aby vaše sklenice vypadala opět jako nová.

Na video od Kutila Adama, jak otevřít víko od zavařovačky, se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Nejefektivnější způsoby, které zvládne každý

Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak uvolnit víčko, je použití tepla. Ponoření víčka sklenice do horké vody na několik minut způsobí jeho roztažení a uvolnění. Alternativně můžete použít fén a zahřát víčko přímo na sklenici, ale nezapomeňte se chránit rukavicemi, aby vám horká sklenice nezpůsobila popáleniny.

Pokud preferujete méně rizikové metody, můžete vyzkoušet lehké poklepy víčka o okraj stolu. Tento způsob využívá vibrace k uvolnění víčka bez rizika poškození sklenice.

Pro zlepšení úchopu můžete víčko obalit ručníkem nebo nosit gumové rukavice. Tento způsob je obzvláště účinný, pokud máte mastné nebo mokré ruce.

Pro opatrné uvolnění víčka lze použít i špičku nože nebo lžičky, kterou zasunete pod okraj víčka a jemně zvednete, dokud neuslyšíte charakteristické cvaknutí.

Pevná lepicí páska je také účinná. Omotejte pásku kolem víčka a nechte přebytečnou část viset, za tu pak zatáhnete a uvolníte ho.

Jak snadno odstranit lepidlo a etikety

Po otevření sklenice je dalším úkolem odstranění etikety a zbytků lepidla. K tomu lze využít olej – olivový nebo slunečnicový.

Namočte papírový ručník do oleje a pečlivě ho aplikujte na lepidlo. Nechte působit několik minut, poté by mělo jít lepidlo snadno odstranit. Pro odolnější etikety můžete použít směs sody bikarbony a rostlinného oleje, která vytvoří pastu. Tuto pastu aplikujte na lepidlo, nechte působit a poté setřete.

Ať už se snažíte otevřít jakoukoliv zavařovací sklenici, vyzbrojeni těmito tipy byste měli být schopni zvládnout úkol rychle a bez zbytečného stresu.

Otevírání sklenic nemusí být frustrující záležitost, pokud víte, jak na to. S těmito osvědčenými radami už nebudete potřebovat volat nikoho na pomoc a zvládnete to sami levou zadní.

Související články

Zdroj: www.youtube.com, www.adbz.cz