Jak připravit ty nejlepší chlebíčky?
Zdroj: Shutterstock

Dědovy dokonalé chlebíčky: Hermelínový, sypaný salámový a vajíčkový se šunkou

Jestli je něco klasická česká libůstka, jsou to obložené chlebíčky. Není snad rodina, která by je neměla v průběhu Vánoc a Silvestra na slavnostním stole. Jak si takové poctivé, chutné a tradiční chlebíčky připravit?

Pro milovníky chlebíčků nastává nejoblíbenější část roku, protože v příštích týdnech naleznou tuto tradiční českou pochoutku na každém stole. Navíc existuje nepřeberné množství způsobů, jak chlebíčky obložit, aby chutnali všem a vybral si opravdu každý.

My se dnes podíváme na recepty na chlebíčky hermelínové, sypané salámem a samozřejmě šunkové s vajíčkem. Pojďme si je tedy připravit a inspirovat se videem, jak je připravuje dědeček.

Na přípravu oblíbených chlebíčků se podívejte ve videu:

Hermelínové chlebíčky

Začneme chlebíčky hermelínovými, které nejsou sice úplně klasické, ale patří k těm nejoblíbenějším. Jde o skvělou alternativu pro lidi, kteří nejí bramborový salát. Na přípravu hermelínového chlebíčku budete potřebovat chlebíčkovou veku, hlávkový salát, hermelín, rajčata a pažitku.

Hermelín Z hermelínu si můžete připravit skvělou pomazánku na chlebíčky Zdroj: profimedia.cz

Veku nakrájejte na plátky a naneste na ni hermelínový salát. Ten si připravíme z hermelínu, červené papriky, salámu nakrájeného na kostičky, šalotky nadrobno, vajíček, vše smícháme, přidáme majonézu, osolíme, opepříme a znovu zamícháme.

Poté ozdobte listem hlávkového salátu, kouskem hermelínu, rajčátkem a pažitkou.

šunka salám Šunka a salám jsou pro přípravu obložených chlebíčků nezbytné. Zdroj: Shutterstock

Chlebíček sypaný salámem

Další chlebíček, který patří mezi ty nejoblíbenější, je sypaný salámem. Na jeho přípravu budete potřebovat domácí bramborový salát, 200 gramů Gothaje, nakládané okurky, červenou papriku, majonézu na ozdobu a čerstvou petrželku.

Měkký salám nastrouháme na hrubém struhadle. Pak si vezmeme chlebíček, natřeme na něj bramborový salát a ten posypeme nastrouhaným salámem. Pak ho ozdobíme majonézou, vějířkem okurky, kouskem červené papriky a petrželky.

Vajíčka si snadno můžete připravit v mikrovlnné troubě, a to hned na několik způsobů. Vajíčka jsou ozdobou každého pořádného chlebíčku. Zdroj: shutterstock.com

Vajíčkové chlebíčky se šunkou

Mezi klasické stálice patří vajíčkové chlebíčky se šunkou. Na přípravu těchto oblíbených skvostů budete potřebovat deset krajíčků veky, deset plátků šunky a pět vajec natvrdo. Na ozdobu sterilované okurky a kapie. Nezapomeňte ani na bramborový salát, který vám jistě zbyl od Vánoc a majonézový přeliv. Na ten budete potřebovat 150 ml majonézy, dvě lžíce láku z okurek, půl lžičky želatiny v prášku, pět lžiček vařící vody, sůl, pepř a trošku cukru.

Nakrájejte si veku, na ni rozetřete bramborový salát a na jeho polovinu položte půlku vajíčka a na druhou půlku plátek šunky stočený do trubičky. Dozdobte plátkem kapie, okurky a petrželkou. Nakonec vše přelijete přelivem z majonézy.

Zdroj: www.kuchynelidlu.cz, www.toprecepty.cz

Akční letáky