Zkuste lívance třikrát jinak!
Zdroj: ViDI Studio / Shutterstock

Jak udělat dokonalé těsto na lívance?

Lívance nejsou jen do komínku vyrovnané malé nadýchané palačinky polité javorovým sirupem. I lívance mají mnoho obměn a pokud rádi zkoušíte nová jídla inspirujte se, jak si ozvláštnit snídani nebo letní svačinku.

Zdroje: www.buchtavtroube.czwww.delscookingtwist.com

Lívanečky třikrát jinak aneb nebojte se experimentovat

Ať už se rozhodnete připravit cokoli, určitě se bude hodit zmínit i původní recept. Lívance se smaží na téměř suché pánvi nebo lívanečníku, a ne tak zprudka jako palačinky. Těsto není třeba nechávat odležet. Protože je v něm prášek do pečiva, smažte hned anebo jen po krátké přestávce.

Lívance s banánem a javorovým sirupem. Lívance jsou prostě malé nadýchané palačinky. Zdroj: MSPhotographic / Shutterstock.com

Na skvělé lívanečky budete potřebovat úplně obyčejné ingredience

Na pět lívanců budete potřebovat: 125 ml mléka, 3 lžíce rozpuštěného, ale ne vroucího másla, 1 vejce, 80 g hladké mouky, 2 kávové lžičky kypřicího prášku, špetku soli a špetku cukru. Začněte vyšleháním tekutých ingrediencí a zvlášť sypkých, které následně smísíte v hladké těsto bez hrudek. Pokud chcete opravdu navoněné lívanečky, smažte je na přepuštěném másle čili ghee. A nezapomeňte na čerstvé ovoce, med nebo domácí zavařeninu. Udělejte si i z jednoduchých jídel malou oslavu!

Lívance z vloček a cottage sýra

Jen několik málo ingrediencí a expresní příprava. Nedivím se. V mixéru dělám některá řídká těsta i já. Na lívance z vloček a sýra typu Cottage si připravte pul hrnku obyčejných ovesných vloček, půl hrnku cottage sýra, 2 velká vejce a špetku soli. Žádný cukr, žádný prášek do pečiva proto nečekejte bublinky. V mixéru nechejte vše dobře spojit, stačit bude 30 vteřin a je hotovo. Opatrně smažte na nepřilnavé pánvičce za použití minimálního množství oleje nebo másla.

Bezlepkový veliký lívanec je z pohankové mouky

Nachystejte si 3 lžíce bílého jogurtu, 1 vejce, 2 lžíce chia semínek, 3 až 4 lžíce pohankové mouky, 1 lžíce hnědého cukru a lžičku prášku do pečiva. I na ozdobu můžete vymyslet něco extra. Jablka, rozinky, troška pomerančové kůry, kapička rumu a tvaroh vás nejen potěší vynikající vůní i chutí, ale také opravdu zasytí.

Nejste na sladké? Dejte si lívance s uzeninou či sýrem. Nejste na sladké? Dejte si lívance s uzeninou či sýrem. Zdroj: Profimedia

Zdají se vám lívance nudné?

Udělejte si obyčejnou verzi lívanců, ale bez cukru. Palačinky stejně jako lívance lze velice dobře přichystat i na slano. Různé druhy sýrů, slanina, salám nebo jiné uzeniny. Nebo co takhle vyzkoušet houbový nářez z poslední vycházky do lesa, ani nemluvě o čerstvé zelenině, která jen čeká na utržení. Špenát a lívanečky se sýrem jsou také naprosto dokonalé! Možností je přece tolik a jedna je lepší než druhá.

Akční letáky