www.toprecepty.cz, varimedobroty.cz

Jedinečný a univerzální žloutkový krém

Umíte různé druhy krémů, které se hodí nejen na cukroví, ale také do dortů a zákusků? Žloutkový krém je zrovna takový. Univerzální a tak akorát. Můžete si jej dosladit, dobarvit nebo mírně ochutit, hodí se totiž skutečně do veškerého pečení.

Žloutkový krém se připravuje ve vodní lázni, nicméně je to recept velmi jednoduchý a poměrně rychlý, ale určitě nezapomeňte přibrat na pomoc ruční šlehač.

Na žloutkový krém stačí jen 3 ingredience

Na přípravu budete potřebovat jen vejce, čtvrtku másla a moučkový cukru. Můžete se setkat s mnoha různými recepty, některé zahrnují i rum nebo škrob či pudinkový prášek. Často se přidává i vanilka nebo vanilkový cukr, společně s troškou citronové šťávy. Tento recept je nicméně jeden z těch velmi prostých, základních a zcela nenáročných na ingredience.

Jak se dělá žloutkový krém

Začněte přichystáním vodní lázně. Vodu v hrnci přiveďte k varu, stáhněte žár a misku se 2 rozklepnutými vejci a 150 g moučkového cukru položte na vodní hladinu v hrnci.

Ručním mixérem šlehejte žloutky s cukrem tak dlouho, dokud nezhoustnou a nezačnou se tvořit „peřinky“.

Chcete vidět jak to má vypadat? Podívejte se na přípravu žloutkového krému v podání paní Jany. Pokud jste nikdy podobný krém nedělali, určitě se hodí vidět kuchařce při práci pod ruce:

Zdroj: Youtube

V okamžiku, kdy jsou žloutky s cukrem dost husté a našlehané, odstavte misku z hrnce. Nechejte obsah trochu vychladnout a pak přidávejte po částech 1/4 másla. Jestliže je máslo velmi studené, dejte si záležet a šlehejte po malých kouscích. Máslo změklé stačí rozdělit na třetiny a postupně zašlehat.

Vznikne krém, kterým můžete okamžitě zdobit a nebo jen nechejte chvilku v lednici, aby mírně ztuhnul. V jakém stavu bude krém po skončení práce, záleží na teplotě másla, ale i na pokojové teplotě, při které pracujete.

Související články