V naší kuchyni se bez brambor téměř neobejdeme
Zdroj: Andrey Starostin / Shutterstock.com

Jak upéct brambory v troubě: Ten nejjednodušší způsob bývá obvykle nejlepší

Milujete pečené brambory? Právě tato příprava dokáže ze zdánlivě obyčejné suroviny vykouzlit delikatesu michelinské úrovně. Důležitý je však správný postup. Jak brambory nezkazit?

Desítky let se hlízy brambor považovaly v Evropě jen za léčivou potravinu. Poté se dostaly na královský stůl francouzského krále Ludvíka XIII a rychle zdomácněly především u vyšší vrstvy a mnichů. Nedůvěra u chudších vrstev byla prolomena až hladomorem v 70. letech 18. století. Lidé zjistili, že jsou brambory oproti obilí odolnější, a tak se začaly pěstovat ve velkém. (Zdroj: www.idnes.cz) Není tedy divu, že se v naší kuchyni bez brambor téměř neobejdeme. Ať už je připravujeme vařené, smažené nebo pečené.

Nejlepší pečené brambory

Brambory oloupejte, přepulte a každou polovinu nakrájejte na třetiny Brambory oloupejte, přepulte a každou polovinu nakrájejte na třetiny Zdroj: Anton27 / Shutterstock.com

Postup:

Brambory typu B oloupejte, přepulte a každou polovinu nakrájejte na třetiny. Vložte je do vody a nechte vyluhovat přebytečný škrob. Vodu slijte a ještě je propláchněte pod tekoucí vodou v sítku. Nejlépe dvakrát. Nyní je vložte do vařící vody a vařte je 6 minut. Brambory zbavte po uvaření přebytečné vody. Nyní si předehřejte troubu na 200 °C. Vložte do pekáče pět lžic másla a nechte ho 4 minuty v troubě rozpustit. Nyní nasypte brambory do pekáče a opepřete, osolte, přidejte sušený česnek a pořádně zamíchejte. Můžete přidat také bylinky jako rozmarýn nebo provensálské koření. Brambory pečte 40 minut. V polovině času je promíchejte. 

Na co si dát pozor

  • Pokud máte domácí brambory, které obsahují více škrobu, klidně je propláchněte vícekrát. Budou křupavější.
  • Brambory vařte opravdu pouze 6 minut, ve středu budou ještě tvrdší, na okrajích měkké. V troubě se vám potom nerozmačkají.
  • Do pekáče nedávejte pečící papír, mohl by se roztrhat.
  • Pokud vaše trouba peče nerovnoměrně, po dvaceti minutách pekáč obraťte. Horkovzdušný mód by mohl brambory vysušit.

Akční letáky