Různých receptů na kuřecí stehna je spousta. Ať už se zapékají volně na plechu či přiklopené v pekáčku, výsledek každý miluje. Viděli jste však už někdy péct v troubě kuřecí stehýnka, která byla zavěšená? Tato novinka není moc známá, ale rozhodně byste ji měli zkusit. Poté už totiž kuřecí stehna nikdy nebudete chtít jinak péct! Jsou naprosto neodolatelná.

Upečte si podle video receptu vynikající oběd v podobě kuřecích stehen a rýže se zeleninou:

Zdroj: Youtube

Lehce pikantní bylinková marináda

Kuřecí stehna můžete péct pouze ochucená solí a pepřem, ale naložené maso získá mnohem intenzivnější chuť z ingrediencí, které na marinádu použijete. Vyzkoušejte třeba oregánovo-chilli marinádu, která rozhodně nemá chybu. Smíchejte dohromady 2 lžíce olivového oleje, 3 stroužky česneku, hrst čerstvého oregana a po lžičce tekuté chilli koření a hořčici. Kuřecí stehna omyjte, osušte, osolte a potřete ze všech stran připravenou marinádou. Maso vložte do misky a nechte přes noc marinovat.

Pověšená kuřecí stehna

Druhý den je maso krásně připravené, vezměte si rošt, kterým největší kost kuřecího stehna protáhnete. Poté už stačí rošt umístit do horní části trouby a maso bude krásně viset. Do spodní části naopak dejte plech, do kterého bude šťáva a tuk kapat. Pečte na 180 °C asi 40 minut.

Lahodné medové zakončení

Kuřecí stehna můžete ze začátku péct rovněž pouze jen osolená a opepřená. Mezitím si totiž stihnete připravit medovou marinádu, která je velmi chutná! Budete na ni potřebovat pouze 4 lžíce medu, 3 stroužky česneku, 2 lžíce sójové omáčky, lžičku mleté papriky a grilovací koření. Veškeré ingredience smíchejte dohromady a po půl hodině pečení přelijte stehna medovou omáčkou.

S přílohou i bez

Takto upečená kuřecí stehna podávejte s bramborovou kaší, brambory nebo pouze s bílým pečivem. Pokrm můžete rovněž doplnit čerstvou zeleninou a jogurtovým dipem, který připravíte z jogurtu, stroužku česneku a čerstvě nasekaných bylinek.

Související články

Zdroje: apetitonline.cz, itesco.cz, 4home.cz