Smažený sýr je klasika českých domácností i hospod.
Zdroj: Shutterstock.com

Jak usmažit sýr, aby nevytekl. Použijte trik se šunkou. Smažák je vynikající!

Jaké je české národní jídlo? No přece „smažák"! Tak zní jeden z vtipů zmiňující oblíbený smažený sýr, který nabízí většina restaurací, napříč naší republikou. Kalorická pochoutka je vděčným jídlem, když si děti vymýšlejí a nechtějí jíst, když pozveme na oběd vegetariána nebo nemáme čas na přípravu večeře. Jak to udělat, aby při smažení nevytekl?

Zdroj: napovime.czostrava.rozhlas.cz

Cihla eidamu, mouka, vajíčka, strouhanka, brambory a tatarka. Z těchto jednoduchých ingrediencí dokážeme vykouzlit delikatesu, na kterou se sbíhají sliny už jen při přípravě. Jenže často se stane, že krásně obalený sýr na pánvi vyteče a my pak z oleje sbíráme hroudu divného tvaru. Všechna radost je pryč. Jak tomu zabránit?

Jaký sýr vybrat?

Nalijme si čistého vína. Smažák nepatří mezi zdravá a lehká jídla, které bychom zařadili do redukční diety. Obsahuje příliš mnoho tuku a společně s hranolky má cca 1330 kcal. Pokud si ho dáváte jednou za čas, tuku se nebojte. Naopak je nutné koupit tučný sýr. Nejlepší je obyčejný třicetiprocentní eidam. Nízkotučné varianty sýru se totiž smaží špatně.

smažený sýr Smažák nepatří mezi zdravá a lehká jídla, které bychom zařadili do redukční diety. Zdroj: Moving Moment/Shutterstock.com

Tloušťka sýru

Pro správné smažení by měl být sýr tlustý přibližně jeden centimetr. Se silnějším sýrem se špatně manipuluje, a proto by se mohl trojobal roztrhnout. Pokud chcete menší porce, sýr nakrájejte na trojúhelníky. 

Vychladit nebo ne?

Rozhodně ano. Buď ho přesuňte z lednice na 10 minut do mrazáku nebo, pokud v něm nemáte místo, ho vyndejte až na poslední chvíli před obalováním. Poté pracujte rychle. Nemáte-li čas smažit hned po obalení, opět ho dejte do ledničky.

Jak obalovat?

Prvním trikem je použití polohrubé mouky. Druhým je dvojité obalení sýra. Postup by měl být tedy: Polohrubá mouka, vejce, strouhanka, pořádně udusat, vejce, strouhanka, pořádně udusat. Dvojitá dávka strouhanky sýr perfektně zpevní a navíc dodá křupavou kůrčičku.

Strouhanka je na přípravu snadná Sýru dopřejte dvojitou dávku strouhanky. Zdroj: Sea Wave / Shuterstock.com

Jak sýr osmažit

Tukem opravdu nešetřete. Sýr by měl být obklopen rozpáleným olejem, aby se strouhanka co nejrychleji osmažila. Se sýrem manipulujte opatrně. Použijte nízkou pánev, aby jste měli ke čtverci nebo trojúhelníčkům lehký přístup.

Trik se šunkou

Poslední tip sice není vhodný pro vegetariány, smažený sýr však chuťově posunete na další úroveň. Kupte si velké plátky šunky a do nich eidam zabalte. Vytvoříte tak další vrstvu, přes kterou se rozpuštěný sýr nedostane. Poté obalujte klasicky v polohrubé mouce, vejci a strouhance. Dejte si pozor, aby sýr nebyl moc tlustý, jinak se nepropeče. Nezapomeňte strouhanku pořádně upěchovat.

Akční letáky