Když před více než 170 lety krájel Brit Stephen Perry gumovou hadici na proužky, napadlo ho, že vzniklé kroužky by mohly mít všestranné využití. A měl pravdu.

Gumová očka začala fungovat na všechno možné – daly se s nimi uchytit role papíru, dámské culíky nebo cokoliv, co bylo potřeba držet pohromadě. Není divu, že si svůj vynález pak nechal v roce 1845 patentovat. Dneska se jeho gumičky vyrábějí také z přírodní pryže a jsou k mání v různých variacích. Jak je můžete využít?

Autor videa Arts&Crafts vám poradí, jak ještě využít obyčejnou gumičku. Více inspirací najdete na kanále YouTube.com.

Zdroj: Youtube

Udrží jablko pohromadě

Milujete ke svačině jablko? Pokud dáváte přednost nakrájeným kouskům na čtvrtiny a nemáte po ruce krabici, postačí vám gumička. Stačí, když plod nakrájíte na oblíbené měsíčky a pak ho znovu složíte dohromady a utěsníte uprostřed gumičkou. Bude držet tvar a zároveň vám zbytečně neokorá.

Spojí kabely

Vlastníte spoustu nabíječek, prodlužovaček a kabelů (například do počítače)? Pokud nechcete mít chumel různých drátů, oddělte jednotlivé předměty gumičkami. Budete mít přehled toho, co máte a zároveň ušetříte čas a věčné hledání.

Rozchodí hůlky

Milujete sushi, ale bojíte se ho jíst tradičními hůlkami? Zkuste při stolování využít klasickou gumičku. Když spojíte vrchní část hůlek, získáte nástroj podobný pinzetě. Díky němu vám pak jednolivé kousky jídla půjdou uchytit lépe a bez nehod.

Otevřou zavařovačku

Koupili jste si marmeládu, kompot nebo jinou zavařeninu, kterou nemůžete otevřít? Povolejte na pomoc obyčejné gumičky. Když je obtočíte kolem víčka, zdrsníte tím povrch a uzávěr vám nebude v rukou prokluzovat. Díky tomu vám pak půjde otevírání snáz.

Udrží šaty na ramínku

Některé šaty, halenky a tílka mají velký výkrok, takže sklouzávají z věšáků. Abyste tomu předešli, stačí když na obou koncích ramínka omotáte jednu gumičku. Tím se vytvoří jakási „brzda“, která naruší hladkost ramínka a látka nebude zbytečně sklouzávat dolů.

Označí sklenici

Menší gumičky můžete využít při narozeninových oslavách a party. Nechte hosty, aby si vybrali svou barvu a obtočili ji kolem nožky sklenice. Díky tomu budou vědět, které víno nebo šampaňské jim patří.

Zredukují barvu

Při natírání nábytku nebo jiných předmětů se stává, že štětec nasaje více obsahu, než potřebujete. Proto je vhodné konzervu otevřít a gumičku nasadit (vertikálně) na konzervu tak, aby protínala střed hrdla. Díky tomu můžete každou dávku barvy zlehka otřít a použít jen takové množství, které potřebujete.

Související články

Zdroje: www.prozeny.cz, www.obalove-materialy.cz