Umíte zalít správně tureckou a instantní kávu?
Zdroj: Profimedia

Jak správně zalít tureckou a jak instantní kávu? Většina lidí to vůbec netuší

Určitě jste už slyšeli, že příprava kávy obvyklá u nás, není nejlahodnějším způsobem. Český turek je nejen zažitý, ale také nejjednodušší způsob. Žádné filtry, ani kávovary není třeba. Stejně tak je to i u instantní kávy. Víte, jak je správně zalít turka nebo instantní kávu?

Jak se připravuje pravý turek?

Turek, jak ho známe u nás, je ve světě považován za téměř barbarský způsob přípravy. Klasická turecká káva vařená přímo v malé nádobce s dlouhou rukojetí je oblíbená především v severní Africe, Arábii a na Blízkém Východě. Ale ani v těchto zemích se milovníci kávy neshodnou, jaký způsob přípravy je ten nejlepší. Káva se vaří i pije v každé oblasti světa trošku jinak. Rozhodně se káva nezalévá horkou vodou, ale nechává se v džezvě několikrát vzkypět.

Zelená zrna kávy se praží z použití vysokých teplot, aby káva získala své typické vlastnosti a chuť. Českého turka si připravíte bez filtru či kávovaru. Je to rychlé a jednoduché. Zdroj: Profimedia

Umíte správně zalít českého turka?

Český turek je způsob náš a mnozí na něj nedají dopustit. Víte, jakým způsobem připravit kávu typicky česky, tak aby chutnala nejlépe?

  • Aby bylo kafe, jak má být, nahřejte si hrnek. To je základ!
  • Nasypejte do něj lžičku nebo dvě středně mleté kávy, tak jak jste zvyklí.
  • Na turka se používá voda opravdu horká okolo 98 °C a měla by to být voda dobrá, třebaže kohoutková. Zalejte kávu asi do půlky a poté přelévejte krouživým pohybem obsah, až naplníte hrnek.
  • Zamíchejte lžičkou a nechejte sedlinu usadit na dně hrnku.

Při zalévání instantní kávy dejte pozor na teplotu

Ani instantní káva není mezi fajnšmekry populární. Má to mnoho důvodů a jedním z nich je například to, že nákupčí netuší, o jakou kávu se skutečně jedná. Vybíráme často jen podle značky a typu jako „crema“ nebo „intense“. O poměru arabiky nebo robusty, případně pražení nepíší výrobci vůbec nic.

Instantní káva přípravu značně urychlí. Instantní káva přípravu značně urychlí. Zdroj: Shutterstock.com

Instantní kávu nepřepalte

Také instantní kávu můžete připravit lépe a hůře. Při přípravě instantní kávy si dejte pozor hlavně na teplotu vody.

  • Do nahřátého hrnečku nasypejte lžičku nebo dvě kávy.
  • Ohřejte vodu na 90 °C, anebo ji nechejte vřít, ale s přeléváním počkejte minutu a půl. Příliš horká voda by kávu přepálila.
  • S přeléváním kávy nemusíte spěchat, zrnka se rozpustí a vytvoří pěknou pěnu.
  • Pokud chcete vyzkoušet něco jiného, kávu smočte jen lžicí vody a perfektně rozmíchejte metličkou na pěnění mléka nebo intenzivním mícháním kávovou lžičkou.
  • Až je obsah na dně hrnku zcela zpěněný, zalijte kávu horkou vodou.
  • Měla by vzniknout velmi hustá čepice pěny a káva bude mít krémovější chuť ideálně v kombinaci s mlékem.

Vědci odhadují, že káva může dodávat až 70 % antioxidantů přijímaných v potravě, a tím chránit kardiovaskulární systém. Vychutnejte si kávu tak, jak ji máte nejradši.  Zdroj: singkam/Shutterstock.com

Zdroje: https://kavarnik.czhttps://www.blesk.cz

Akční letáky