Večerní zobání nám může zkomplikovat především snahu o zhubnutí. Pokud nemáte natolik silnou vůli, abyste nekoukali každou chvíli do lednice nebo do špajzu, připravte si doma zdravé chuťovky, které vám nezaberou ani tolik času. Za chvilku je máte hotové a k televizi jsou ideální!

Pečené zeleninové chipsy

Jak připravit zdravou lahůdku k televizi z kořenové zeleniny, můžete vidět ve videoreceptu:

Zdroj: Youtube

Jak nejlépe nahradit nezdravé solené brambůrky? Zkuste zdravější verzi zeleninových chipsů, které nebudete smažit, ale péct. Svou oblíbenou zeleninu nakrájejte na kolečka, zakápněte olejem, přidejte trochu koření a vložte na několik minut do trouby. Než váš film nebo seriál začne, budete mít zdravou večerní svačinku připravenou!

Sýrové oplatky

Tuto lahůdku si oblíbí především ti, kteří milují všemožné druhy sýrů. Připravte si veškeré sýry, které máte rádi a na vyložený plech pečicím papírem je nastrouhejte na malé hromádky. Během tvoření hromádek myslete na to, že se sýr v troubě rozteče, a proto nechávejte mezi hromádkami dostatečnou vzdálenost. Nakonec je posypte bylinkami a vložte na chvilku do trouby. Jakmile se sýr rozteče, troubu vypněte a ponechte placičky vychladnout.

Kmínové tyčinky nezklamou

Na kmínové tyčinky budete potřebovat hrnek pohankové mouky, špetku soli, 2 lžíce olivového oleje a třetinu hrnku vody. Z veškerých ingrediencí vypracujte těsto. Pokud se vám stane, že je příliš lepkavé, přidejte ještě trochu mouky. Poté těsto vyválejte, posypte kmínem nebo i hrubozrnnou solí a nožem rozkrájejte na jednotlivé plátky. Pečte na 180 °C okolo 10–15 minut.

Rajčátka s mozzarellou

Špízy z rajčátek a kuliček mozzarelly jste nejspíš už někdy viděli nebo je doma připravujete, když přijde návštěva. Co takhle tento obyčejný recept trochu ozvláštnit. Rozkrájejte cherry rajčátka na půl a vyskládejte je na plech. Na každou půlku položte plátek mozzarelly, lístek čerstvé bazalky, a nakonec vše pokapejte olivovým olejem. Poté dejte jednohubky na chvilku zapéct. Po vychladnutí přendejte rajčátka na talíř, vezměte si napichovátko a udělejte si pohodlí u televize.

Ovoce uspokojí chuť na sladké

Pokud máte ve večerních hodinách chuť na sladké, pak vám v tomto směru určitě zachutná ovocný salát. Nakrájejte si ovoce do misky a přidejte řecký bílý jogurt. Ovocnou misku můžete doladit oříšky, semínky nebo kokosem. Určitě je to mnohem lepší varianta, než kdybyste si dali tabulku čokolády.

Tvarohový dip s ovocem

Tvarohový dip s čerstvým ovocem je ideálním příkladem, jak si můžete dopřát chutné občerstvení večer u televize, aniž byste se obávali o svou postavu. Tento zdravý a nízkokalorický recept je lahodným kompromisem mezi chuťovým potěšením a zdravým životním stylem. Do misky si dejte určené množství tvarohu a přidejte čerstvé kousky ovoce podle své preference. Můžete zvolit jahody, maliny, nektarinky nebo jakékoli jiné ovoce, které máte rádi. Tvarohový dip doplňte medem nebo stévií, aby byl dostatečně sladký, ale stále zdravý.

Zdroje: aktin.cz, proslecny.cz, magazin.recepty.cz