Zdroj: Shutterstock

Dokonalé jogurtové těsto na štrúdl

Kdo by odolal nadýchanému a křehkému jablečnému závinu? Klasický moučník se peče z listového těsta a podává se nejlépe s kopečkem domácí šlehačky. Většinou se peče z listového těsta, ale my pro vás máme tip na lehčí variantu - jogurtové těsto. Jeho chutí budete nadšeni!

Mimochodem jogurt se stal velmi oblíbenou ingrediencí pro pečení, můžeme jej využít do buchet, bábovek, koláčů či bublanin, dorty nevyjímaje. Jogurtem snadno nahradíte tuk, který v receptu mít nechcete nebo nemůžete, ať už je důvod zdravotní nebo jste ho jen zapomněli koupit. Pozor dejte na správné poměry:

  • Nahrazujete olej? Polovinu jeho množství je možné nahradit jogurtem, počítejte ovšem se tříčtvrtečním poměrem. Například 100 ml oleje nahradíte 50 ml oleje a 75 g jogurtu.
  • Nahrazujete máslo? Do připravovaného moučníku dejte pouze polovinu másla, zbytek bude tvořit jogurt, ale o polovinu méně. Například 200 g másla nahradíte 100 g másla a 50 g jogurtu.

Jaký typ jogurtu používat? Vždy vybírejte plnotučný selský nebo jogurt řeckého typu s vyšším obsahem tuku. I když tyto jogurty neobsahují tolik tekutiny, nechte je den předem vykapat přes plátýnko.

Všechny suroviny na těsto by měly mít pokojovou teplotu. Zdroj: Shutterstock

Jablečný závin z jogurtového těsta 

Suroviny:

Na těsto:

100 g másla

200 g hladké mouky

150 ml bílého jogurtu

100 g cukru

špetka soli

vejce na potření

Na náplň:

300 g jablek 

2 lžíce krupicového cukru

1 lžička skořice 

vlašské ořechy

rum dle chuti

4 lžíce strouhanky

Od krajů těsta si nechejte asi 1 až 2 cm a dobře kraje štrúdlu uzavřete, aby náplň během pečení nevytékala. Zdroj: Shutterstock

Postup:

Všechny suroviny na těsto smíchejte a vypracujte hladké těsto, které na hodinu uložte do lednice. 
Mezitím si připravte náplň. Jablka nakrájejte na malé kousky a vložte je do větší mísy. Přidejte cukr, skořici a nasekané ořechy. Pokapejte rumem a vše dobře smíchejte. 

Vyjměte těsto z lednice a nechejte je asi 15 minut v pokojové teplotě. Pak jej rozválejte na tenký plát, potřete rozšlehaným vajíčkem a posypte strouhankou. Poté rovnoměrně rozložte jablečnou směs a zatočte. 

Štrúdl potřete rozšlehaným vajíčkem, na několika místech propíchejte vidličkou a vložte do trouby vyhřáté na 180 °C. Pečte asi 20 minut, dokud těsto nezezlátne. 

Můžete podávat posypané moučkovým cukrem a ozdobené domácí šlehačkou.

Zdroje: www.cesko-pece.cz,www.vareni.czwww.rozumnehubnuti.cz

 

Akční letáky