Má vaše rodina chuť na něco sladkého, ale vám se nechce listovat kuchařkami, vymýšlet, jít na nákup a ve finále strávit celé odpoledne u trouby? Pak vyzkoušejte moučník ze tří surovin, které máte doma v lednici či špajzu.

Ideální lehký dezert, který je hotový za dvě minuty, když nepočítáte pečení a dobu v lednici. Navíc je zcela bez mouky a přidaného cukru. Jediný cukr v dezertu, je ten z jogurtu. Používá se totiž jogurt slazený nebo ochucený.

Jogurt je pro naše tělo velmi prospěšný. Je lehce stravitelný, má vysokou nutriční hodnotu a malé množství kalorií. Také v něm naleznete vysokou hladinu vápníku a bílkovin. Ovlivňuje zdraví tlustého střeva a snižuje hladinu špatného cholesterolu v krvi. Jogurty by se měly jíst také před a po užívání antibiotik.

Bílé jogurty pomáhají s trávením

Máte-li problémy s trávením, jogurty jsou jasnou volbou. Jsou skvělé i při hubnutí, přispívají totiž ke ztrátě tuků a k zachování svalové hmoty. Konzumace jogurtu zvyšuje vstřebávání vápníku a vitamínu B.

Do dortu patří ještě kukuřičný škrob. To je rafinovaná a odtučněná kukuřičná mouka. Je tedy bezlepkový a obsahuje vitamíny A, C, E a minerály jako draslík, železo, hořčík, zinek a fosfor. V kuchyni najde stejné uplatnění jako škrob bramborový, který je známější. Můžete jím zahušťovat kromě moučníků i omáčky.

Snadný dort ze tří suroviny

Nyní se tedy pojďme podívat na to, jaké tři ingredience budete pro přípravu dortu potřebovat: 400 g slazeného jogurtu nebo jogurtu s příchutí, 4 vejce a 40 g prosátého kukuřičného škrobu.

Dejte ochucený nebo oslazený jogurt do misky a přidejte 4 vejce. Metličkou pořádně rozšlehejte. Přisypte 40 gramů prosátého kukuřičného škrobu a opět důkladně promíchejte. Navlhčete formu na dort o velikosti 18-20 centimetrů, vyložte ji pečicím papírem a směs do ní vlijte. Dejte do trouby rozehřáté na 170 °C a pečte asi třičtvrtě hodiny. Poté dejte na dvě hodiny do chladničky. Po vyndání z chladničky vyloupněte z pečicího papíru, nakrájejte a můžete servírovat.

Na přípravu dortu ze tří surovin se podívejte ve videu:

Zdroj: Youtube

Zdroj: www.topsvet.cz, www.jimezdrave.cz, www.lidovky.cz