Rožmberk - hlavní výlov sezóny

Slavnostní výlov čeká třetí říjnový víkend krále českých rybníků – rybník Rožmberk. Poblíž Třeboně jej vybudoval v letech 1584 – 90 známý český rybníkář, rožmberský regent Jakub Krčín z Jelčan. Obdivovat tradiční rybářské řemeslo, ale i dovednosti kuchařů, můžete na hrázi Rožmberka od pátku 14. do neděle 16. října. K ochutnání bude připravena řada rybích specialit: rybí polévky, filety z ryb, kapří hranolky, řízky od třeboňských baštýřek nebo sušené kapří maso (Jihočeské jerky).

Za výlovy nejen na Třeboňsko

Výlovy největších jihočeských rybníků patří k tradičním podzimním atrakcím. K dalším velkým rybníkům, kde můžete letos výlovy pozorovat, patří například:

  • Velký Tisý 17. – 21.10.
  • Záblatský 31.10. – 4.11.
  • Krčín 17. – 18.11.
  • Svět 21. – 24.11.

Více informací najdete na stránkách Rybářství Třeboň www.trebon.rybarstvi.cz

  • Praha – Počernice - na čtvrtek 13. října je připraven výlov Velkého Počernického rybníka. Uvidíte ryby zblízka, projdete si naučnou stezku o rybnících, rybaření i životě kolem vody.
  • Olšovec – výlov rybníka Olšovec poblíž Jedovnice na jižní Moravě můžete pozorovat 22. – 23. října. Prodávat se bude Jedovnický kapr, ale i další druhy ryb: amur, tolstolobik, plotice, štika, candát. Chybět nebudou ani rybí speciality přímo na hrázi rybníka.

Co byste měli vědět, než vyrazíte?

Než se vypravíte na výlov vybraného rybníka, ověřte si aktuální situaci. Z technických důvodů může dojít ke změně plánovaného výlovu nebo zkrácení doby výlovu rybníka.

K nejzajímavějším částem výlovu patří zatahování ryb do sítí. Pokud chcete být svědkem výlovu opravdu od začátku, přivstaňte si. S prvním zátahem rybáři začínají okolo 7 hodiny ranní.

Výhodou slavnostních výlovů je možnost ochutnat rybí speciality přímo na místě nebo si koupit čerstvé ryby domů. Například při výlovu Rožmberka se budou prodávat cejni i bílá ryba netříděná (cejni, plotice, perlíni).