Zdroje: prirodajelek.cz, www.prozeny.cz

Kopr do každé zahrady

Kopr si můžete jednoduše vypěstovat na zahradě a těšit se z čerstvé byliny můžete jej však také uchovat v octu, což bývá často výhodné, protože se následně používá do mírně nakyslých jídel. Kopr ale můžete rozhodně také nasušit nebo zmrazit.

Takto doporučuje pěstovat kopr Alexandra Vanessa, která je svojí metodou nadšená díky dostupnosti kopru během celé sezony bez kvetení a dřevnatění rostlin:

Zdroj: Youtube

Kopr a ženy po padesátce

Z kopru však není zajímavá jen zeleň, ale také semena. Proto rozhodně nezoufejte, pokud vám kopr vykvete. Semena kopru jsou dobře známým medikamentem v přírodním léčitelství a doporučují se především ženám při menopauze.

Semena kopru obsahují hodně vápníku a doporučují se proto také jako prevence řídnutí kostí, které známe pod názvem osteoporóza. Semena však nepomáhají jen kostem, obsahují i malé množství estrogenu, což může ženám procházejícím klimakteriem pomoci s regulací hladiny ubývajícího hormonu.

Kopr svědčí všem

Semínka kopru mohou ale použít i všichni ostatní při onemocnění močového ústrojí nebo při problémech s usínám či při přejedení a dalších žaludečních obtížích či dokonce křečích.

Obecně je to bylinka bohatá na vápník, draslík, síru, sodík, která má mnohá využití. Její užívání se doporučuje při bolestech hlavy, nervozitě i depresi, ale také kašli, škytavce nebo také kocovině.

Související články