Krupicová kaše musí být bez hrudek.
Zdroj: Brigitta Baranyi / Unsplash

Jak z krupicové kaše udělat famózní mistrovské dílo?

Krupicová kaše patří bohužel k jednomu z těch jídel, kterým školní často pošramotila pověst. Buď ji milujeme, nebo nesnášíme. Přitom dobrá krupicová kaše bez hrudek, připravená na desítky – ano, čtete dobře – desítky různých způsobů, může být velmi chutnou a zdravou snídaní.

Správná krupicová kaše by měla být hladká, krémová a lahodná, obyčejně s příchutí skořice a medu. Při chladných ránech nás dokáže zahřát a je zdravou a sytou snídaní. Její příprava je navíc velmi rychlá. Pojďme se podívat, jak z obyčejné krupicové kaše udělat mistrovské dílo.

Krupicová kaše na mnoho způsobů

Krupicová kaše by měla mít hladkou strukturu a jemnou chuť a vyrábí se jednoduše smícháním krupicové mouky s mlékem. Směs při míchání na plotně začne houstnout a získá konzistenci kaše.

Abyste z ní udělali poněkud zdravější a exotičtější pochoutku, můžete například použít jiné mléko, třeba kokosové, sójové nebo mandlové. Také nemusíte sladit obyčejným bílým cukrem, ale i tmavým cukrem, cukrem s karamelem anebo medem. Výborný je rovněž javorový sirup nebo stévie.

  Krupicová kaše lze připravit stokrát jinak. Krupicovou kaši lze připravit stokrát jinak. Zdroj: Monika Gramkowska / Unsplash

Jak napravit, co zkazíme

Také konzistence kaše je variabilní. Pokud je příliš hustá, lze ji trochu zředit přidáním dalšího mléka. Pšeničný krém při chladnutí houstne a stává se kompaktnějším, takže pokud plánujete pozdější konzumaci, měli byste s tím počítat.

Již při přípravě krupicové kaše je potřeba ji okořenit a osladit, protože kaše sama o sobě má jemnou a nevýraznou chuť. Přidáním medu, skořice a másla chuť zvýrazníte. Při přidávání sladidla je třeba dávat pozor, protože i málo sladidla už je v kaši znát a projeví se i na její hustotě.

  Krupicovou kaši buď milujete, nebo nenávidíte. Krupicovou kaši buď milujete, nebo nenávidíte. Zdroj: Profimedia

Krupicová kaše slaná i sladká

Potřebujete opět jen krupičku, mléko a kousek másla. Na dvě porce doporučujeme 500 ml mléka, 4 vrchovaté lžíce dětské krupičky a jeden plátek másla. Na slanou variantu pak přidáte jen dvě špetky soli.

Někdo má raději kaši hustější, jiný zase řidší, takže je recept možné až o 10 gramů upravit. Požadované množství krupice rozmíchejte v polovině mléka a nechte bobtnat alespoň hodinu. Pokud plánujete kaši k snídani, klidně ji namočte už večer. Bez namáčení krupice má pak kaše tendenci dělat hrudky, které v ní dělají neplechu.

Poté v hrnci zahřejeme zbylou polovinu mléka. Když se blíží k bodu varu, přilijeme promíchanou namočenou krupičku a řádně rozmíchejte. Za stálého míchání pak pomalu přivedeme k varu a za stálého míchání vaříme 5 až 10 minut zcela doměkka. Nestačí jen do zhoustnutí, to je krupice ještě polosyrová a špatně stravitelná.

Hotovou kaši poté odstavíme a vmícháme do ní plátek másla pro zjemnění. Sladkou variantu nemusíte jen tradičně sypat kakaem nebo čokoládou, ale je možné ji podávat například s přelivem z mraženého ovoce.

Recept na výbornou krupicovou kaši

Musíme se podělit ještě o jeden recept. Krupicová kaše je univerzální a ve většině rodin se ochucuje jen kakaem a cukrem. Můžete ale vyzkoušet i hřebíček, muškátový oříšek nebo badyán, anebo kombinaci dvou či tří z nich. Je však velmi důležité, abyste to s kořením nepřehnali, protože by vám pak nechutnala.

Co budeme potřebovat a jak postupovat?

Potřebujeme

2 šálky mléka

1 šálek vody

¼ lžičky soli

⅓ šálku krupicové mouky

1 ½ lžičky másla

1 lžíce bílého cukru

Postup

Nejprve smícháme mléko, vodu, máslo a sůl v hrnci na středním ohni a za mírného míchání přivedeme k varu. Poté odstavíme z ohně a za stálého šlehání budeme přisypávat krupicovou mouku. Jde nám hlavně o to, aby se nevytvořily hrudky.

Pak hrnec vrátíme opět na plotnu na střední teplotu a šleháme, dokud kaše nepřijde k varu. To trvá asi 2 minuty. Poté snížíme teplotu na minimum a vaříme tak dlouho, dokud kaše nezhnoustne, což trvá asi 10 minut. Odstavíme hrnec z ohně a přidáme cukr.

Před podáváním se doporučuje nechat kaši asi 3 až 5 minut odstát.

Krupicová kaše může mít spoustu triků a zlepšení. Krupicová kaše může mít spoustu podob. Zdroj: Deryn Macey / Unsplash

Krupicová kaše nafialovo

Výbornou krupicovou kaši můžete vylepšit například malinami, ostružinami nebo borůvkami a oříšky nebo čerstvým ovocem dle chuti. Fungují také rozinky. A pokud se třeba rozhodnete pro krupicovou kaši s ostružinami, pak je můžete vmíchat rovnou do kaše už při vaření a získáte tak velmi atraktivní barevnou tmavě rudou až fialovou pochoutku.

Extra tip pro zdraví

Zajímavým trikem je namísto obligátní krupičky použít drcené ovesné vločky. Na rozdíl od celých a nedrcených jim ke změknutí stačí pár minut, a navíc je ani nemusíte předem namáčet. 

Přejeme dobrou chuť!

 

Zdroje: polishfoodies.comwww.allrecipes.comwww.recepty.eu

Akční letáky