Rychlé langoše s jogurtem.
Zdroj: Shutterstock

Rychlé langoše s jogurtem: Zkuste toto výborné těsto. Maďaři neumějí lepší!

Zbožňujete langoše? Pochoutka z kynutého těsta osmažená na tuku patří mezi oblíbené speciality, která se prodává na ulici ve venkovních stáncích. Jejich příprava není nijak složitá. Vyzkoušejte naši lehčí variantu s jogurtem, bude to skvělá rychlá večeře pro celou rodinu.

Maďarsko prý za langoše vděčí Turkům, kteří si je s oblibou připravovali v dobách jejich nadvlády. Ti prý je zase znají už od svých předků z časů starého Říma. Pojmenování langoš však získal právě až v Maďarsku, a to podle slova láng - plamen. Langoše se totiž pekly v blízkosti ohně, protože se připravovaly ze zbytků chlebového těsta v den pečení chleba. Bývala to snídaně pro celou rodinu. Když se domácí chleba přestal v domácnostech péct, chlebové těsto nahradilo těsto bramborové a langoše se začaly smažit v rozpáleném tuku.

Maďarská pizza

Langošům se přezdívá maďarská pizza, je to běžný a velice oblíbený pokrm jak dětí, tak u dospělých. Podávají se horké, potřené česnekem, posypané nastrouhaným sýrem, děti je mají rády s kečupem. Langoše se však podávají i se zakysanou smetanou, klobáskou, zeleninou, anebo nasladko s marmeládou. 

Langoše se s oblibou podávají se zakysanou smetanou. Zdroj: Shutterstock

Rychlé langoše z jogurtového těsta

Suroviny:

Na těsto


1 kelímek bílého tučného jogurtu

2 kelímky polohrubé mouky

1 lžička jedlé sody

špetka soli

olej na smažení


Na potření

česnek

nastrouhaný sýr

kečup

Postup:

V míse smíchejte jogurt a mouku. Přidejte jedlou sodu a špetku soli. Vše pečlivě smíchejte v nelepivé husté těsto, které nechte asi 5 minut odpočinout a pak jej rozválejte na plát.

Mezitím v pánvi rozehřejte olej.


Vykrajovátkem, větší miskou nebo okrajem sklenice z plátu vykrajujte kolečka požadované velikosti a langoše smažte v rozehřátém oleji z obou stran dozlatova.


Nechte okapat na papírovém ubrousku. Podávejte horké, potřené prolisovaným česnekem, kečupem a posypané sýrem.

Zdroje:www.nosalty.hu,www.toprecepty.cz

Akční letáky