obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Láskyplná káva: Jak na Valentýna vyčarovat srdce z mléčné pěny?

Pokud patříte k příznivcům svátku svatého Valentýna a milovníkům kávy, pak můžete svátek zamilovaných začít stylově. Ke snídani přizdobte espresso vlastnoručně vytvořeným srdcem.

14. února slaví Den svatého Valentýna jako svátek lásky i u nás stále více lidí. Překvapte svou lásku a připravte snídani do postele. Jednoduchým trikem navíc můžete vykouzlit romantické a efektní srdce na kávové pěně. Možná nebude napoprvé úplně dokonalé, ale určitě potěší.

Nejprve nalejeme mléko. Nejprve nalejeme mléko. Zdroj: Krups / Foto

Obrázky v mléčné pěně se více či méně povedené objevují především v proslulých kavárnách. Umění známé jako latte art však nemusí být nutně výsadou nejzručnějších baristů. Srdíčko z pěny patří k těm nejjednodušším vzorům, které můžete vytvořit i doma. Potřebovat budete pouze kvalitní kávovar s oblíbenou kávou, mléko a šikovné ruce.

Nejprve si do hrnečku na cappuccino připravíte ze své oblíbené kávy espresso. Pak vyšlehejte z mléka dokonale hebkou pěnu. Optimální teplota mléka při šlehání je 55–63 ºC. Právě při ní mléčné tuky a bílkoviny pustí sladkost. Jakmile je pěna připravená, začněte ji z výšky tenkým proudem krouživými pohyby nalévat do hrnečku.

Postupně vznikne mléčný bod Postupně vznikne mléčný bod Zdroj: Krups / Foto

Hrneček nedržte za ouško, lépe se vám bude pracovat, když jej uchopíte do dlaně podobně, jako na snímcích. Pomalu se přibližujte k hladině, dokud nevznikne zřetelný mléčný bod. Důležitý je poslední grif, který vedeme od předu dozadu a jímž srdce dokončíme.

TIP: S kávovým srdcem a dalšími obrázky vám pomohou videonávody.

Akční letáky