Usrkávat horkou kávu v parném dni není nic moc. Ovšem málokdo si bez kávového rituálu dovede svůj den představit a ruku na srdce, bez denní dávky kofeinu mnohdy nejsme schopni ani začít efektivně fungovat. Naštěstí je tu varianta ledové kávy splňující všechna kritéria, která v létě potřebujete – osvěží, nakopne a ještě si pochutnáte.

Pěkně do sklenice

Ledová káva určitě nepatří do hrnku. Mnohem lépe si ji vychutnáte ze sklenice připomínající zavařovačku s ouškem. K létu prostě patří a uvidíte, že vám z ní bude kávová lahoda chutnat úplně jinak. Na přípravu ledové kávy jinak nepotřebujete nic speciálního. Vyrobit si ji můžete z rozpustné varianty nebo použijte oblíbenou mletou kávu.

Jak jednoduše si ji připravit se podívejte na videu:

Zdroj: Youtube

Na dno sklenice nasypejte rozpustnou kávu, přidejte cukr dle chuti a zalijte zhruba panákem horké vody. Kávu s cukrem rozmíchejte, pak zalijte odstátou studenou vodou, dolijte dle chuti mlékem a přidejte do ní i pár kostek ledu. Chcete-li použít mletou kávu, je to možné. Postup bude stejný, pouze počkáte, dokud se káva neusadí, nebo ji přefiltrujte přes jemné sítko nebo plátýnko.

Studená černá káva

Příprava této kávy je trochu jiná, ale rozhodně ne náročná. Upotřebíte zde svou oblíbenou mletou kávu. Připravte si zavařovací sklenici s víčkem a vsypejte do ní 100 gramů nahrubo mleté kávy. Zalijte ji studenou vodou. Nejlépe odstátou, ne rovnou natočenou z kohoutku. Sklenici zavřete a nechejte kávu aspoň 24 hodin odpočívat v lednici. Poté přefiltrujte a vychutnejte si ji.

Tonic ladí nejen s ginem

Že nahořklý tonic musí ladit jen s lahodným ginem? Nene. Skvělou kombinaci může vytvořit i s kávou. Nevěříte? Zkuste to. Potřebovat budete jedno malé espresso nebo filtrovanou kávu a 150 mililitrů oblíbeného kvalitního tonicu a led. Výroba nemůže být jednodušší. Do sklenice nasypejte kostky ledu a zalijte šumivým nápojem. Na závěr dolijte kávou a potěšení je na světě.

Namísto dezertu

Mnoho lidí si ledovou kávu spojuje s pořádnou kalorickou bombou. Může to tak být, a nemusí. Pokud volíte pouze kombinace kávy a ledu nebo perlivé vody, o kalorické náloži nemůže být řeč. Jakmile ale ledovou kávu vylepšíte čokoládovým krémem, osvěžující zákusek a zdroj energie v jednom jsou na světě. Na dno sklenice nalijte čokoládový krém. Zasypejte ledovými kostkami, přidejte zhruba 200 mililitrů mléka a dolijte kávou. Netradiční dezert je na světě.

Související články

Zdroje: www.youtube.com, www.coffeespot.cz