Jak snadno oloupat časnek
Zdroj: Profimedia

S tímto trikem bude loupání česneku hračka: Ušetřete čas i námahu.

Rádi si pochutnáváte na česneku? Je zdravý a lahodný, jen jeho loupání není právě příjemné. Máme pro vás tip, jak jej rychle oloupat.

Loupání česneku dokáže odradit zejména v případě, pokud potřebujete více hlaviček nebo větší množství stroužků najednou. Naše babičky měly na loupání česneku triky, díky kterým si ušetřily spoustu času a práce. Jedním z nich je oloupat česnek pomocí horké vody. Pojďte se s námi pustit do práce.

  • Naplňte varnou konvici s vodou a dejte ji vařit.
  • Mezitím rozeberte paličku česneku na stroužky.
  • Vezměte skleněnou či porcelánovou misku a stroužky do ní přendejte.
  • Jakmile se voda uvaří, nalijte ji na stroužky v misce.
  • Stroužkům česneku stačí minuta v horké vodě, aby šly dobře loupat.
  • Připravte si ostrý nůž, kterým nejprve u stroužků odřízněte tuhou horní část.
  • Následně položte stroužek na prkénko a plochou stranou nože ho jemně zmáčkněte. Slupka se uvolní a pak už stačí stroužek jemně mezi prsty vyloupnout.

Stroužek stačí jemně stlačit a vyloupnout ze slupky. Zdroj: Profimedia

Lis na česnek

Věděli jste, že pokud potřebujete prolisovaný česnek, nemusíte ho do lisu vkládat oloupaný? Jednoduše vložte neoloupaný stroužek česneku do lisu a pořádně stiskněte. Slupka zůstane uvnitř a česnek se perfektně prolisuje.

Rada navíc

Jak dobře vyčistit lis na česnek?

Lis na česnek se po použití špatně umývá a čistí. S námi to však hravě zvládnete.

Připravte si olej na vaření, párátko, starý zubní kartáček a teplou vodu. Pozor, ještě než začnete lisovat česnek pečlivě lis promažte olejem. Po použití otvory vyčistěte starým zubním kartáčkem a ty otvory, v nichž zůstaly zbytky česneku, propíchejte párátkem. Na závěr lis opláchněte v teplé vodě.

Lis na česnek je dobrý pomocník, ale špatně se čistí. Zdroj: Profimedia

  • Náš tip

  • Zapáchají vám po manipulaci s česnekem ruce a prsty? Pouhé umytí mýdlem většinou nepomůže. Nepříjemného zápachu se zbavíte třeba kokosovým olejem. Pečlivě ho vetřete do kůže, nezapomeňte ani na kůžičku kolem nehtů a vetřete ho i za nehty. Na závěr ruce umyjte mýdlem a teplou vodou.

Zdroje: chalupari-zahradkari.czAbecedazahrady.cz

Akční letáky