Loupání mandlí je velmi snadné.
Zdroj: P.V.R.Murty / Shutterstock.com

Jednoduchý trik, jak snadno oloupat mandle

Oloupané mandle se vždy hodí, zvlášť o svátcích na přípravu či zdobení cukroví. Můžete sice koupit mandle už oloupané, ale jsou mnohem dražší než ty prodávané ve slupce. Zbavit mandle slupky je přitom velmi snadné a nezabere to téměř žádný čas. Klidně si proto kupte mandle neloupané a pusťte se do toho!

Nebudete potřebovat žádné zvláštní pomůcky, jen kastrůlek, vodu a svoje ruce. Postupy z různých zdrojů se malinko liší, ale všechny přinesou žádoucí výsledek a pomůcky taky zůstávají stejné. Vždy se jedná o princip spaření mandlí vroucí vodou.

Loupání mandlí je velmi snadné. Loupání mandlí je velmi snadné. Zdroj: vipman / Shutterstock.com

Někdo doporučuje vsypat mandle do žáruvzdorné misky nebo raději kastrůlku, zalít vroucí vodou a nechat 5 minut odmočit. Poté horkou vodu slijete a mandle, jejichž slupka se mezitím uvolnila, prsty snadno vyloupnete.

Další možností je přivést k varu dostatečné množství vody, aby se do něj vešly všechny mandle, které máte v úmyslu oloupat. Když voda začne vřít, nasypete do ní mandle. Necháte je vařit 1 minutu (ale někdo říká i 2 minuty). Každopádně by slupka už měla být uvolněná, ale zároveň by mandle neměly být na povrchu mazlavé. Horkou vodu slijete a mandle zchladíte studenou vodou. Potom opět stačí každou mandli lehce zmáčknout prsty, ze slupky snadno vyskočí. Někdy dokonce ze slupky přímo vystřelí!

Loupání mandlí nám usnadní spaření horkou vodou. Loupání mandlí nám usnadní spaření horkou vodou. Zdroj: mayura benjarattanapakee / Shutterstock.com

Vlhké mandle nasypete na papírovou utěrku a necháte oschnout, pro urychlení na ně můžete přitisknout druhou utěrku shora.

Spařené mandle snadno zbavíme slupky. Spařené mandle snadno zbavíme slupky. Zdroj: Pintau Studio / Shutterstock.com

Záleží samozřejmě na množství mandlí, ale je zjevné, že loupání mandlí není žádná složitá procedura a zvládnete ji velmi rychle, s minimem pomůcek a profesionálním výsledkem i doma.

Zdroj:www.eta.czwww.bajolafit.cz

Akční letáky