Trny z kaktusů vám nepomohou, ale stačí obyčejný špendlík.
Zdroj: Elvira Petrova / Shutterstock.com

Student oloupal 36 vajec za dvě minuty. Použil jednoduchý trik se špendlíkem

Možná se vám už taky stalo, že někdy jdou vařená vejce oloupat skvěle, jindy se společně se skořápkou trhají i kousky bílků. Poradíme vám trik, díky kterému snadno a rychle oloupete i velké množství vajec.

V domácnosti obvykle nepotřebujeme loupat mnoho vajec najednou. Pokud však chystáme studené pohoštění pro větší počet hostů, určitě se hodí nejen ušetřit při loupání čas, ale oceníme i vzhledově nepoškozená vejce. Že je možné loupat vajíčka velmi rychle, předvedl v únoru 1998 Josef Musil, tehdy ještě student SOU společného stravování a hotelové školy v Pelhřimově. Za pouhé 2 minuty oloupal 36 natvrdo uvařených vajec a za svůj výkon si vysloužil zápis do České knihy rekordů.

Vajíčko můžeme propíchnout i obyčejným špendlíkem. Vajíčko můžeme propíchnout i obyčejným špendlíkem. Zdroj: FabrikaSimf / Shutterstock.com

Skořápku před vařením propíchněte

Na tupém konci vajíčka je vzduchová komůrka (prostor o průměrné výšce 1-2 mm a šířce 13-15 mm). Pokud v tomto místě skořápku opatrně propíchneme ještě před vařením, usnadníme si následné loupání.

Na tupém konci vajíčka je prostor vyplněný vzduchem. Na tupém konci vajíčka je prostor vyplněný vzduchem. Zdroj: grayjay / Shutterstock.com

Dírka však musí být opravdu drobná a špendlík by neměl zajet do vajíčka hluboko. Nejlépe dírku vytvoříme slabším špendlíkem nebo jehlou. Při použití příliš silného špendlíku by se skořápka mohla rozlomit. Kdo připravuje vajíček více, může si pořídit speciální nástroj. Objevit ho můžete pod názvem propichovač vajec nebo trn na vejce.

Pod názvem propichovač vajec nebo trn na vejce se prodává speciální pomůcka. Pod názvem propichovač vajec nebo trn na vejce se prodává speciální pomůcka. Zdroj: verbaska / Shutterstock.com

Vajíčko širší částí posadíte na propichovač a jemně zatlačíte. Ze spodní části se vysune trn, který skořápku perforuje.

Uvařit a prudce zchladit

Uvařená vejce zchladíme studenou vodou. Uvařená vejce zchladíme studenou vodou. Zdroj: batjaket / Shutterstock.com

K úspěchu vedou někdy velmi jednoduché triky. Pro vaření se příliš nehodí čerstvě snesená vejce – loupou se hůře. Samozřejmostí by mělo být, že vajíčka před vařením vyndáme v předstihu z chladničky. Naopak po uvaření je vhodné je prudce zchladit. Z uvařených vajec slijeme vodu a natočíme studenou (můžete přidat i led, máte-li jej po ruce), ve které je necháme 1,5-2 minuty zchladnout. Pak už se můžeme pustit do loupání.

Pomůže jedlá soda i sůl

Dalším trikem, který usnadní loupání vajec, je přidání lžičky jedlé sody do vody, ve které vejce vaříme. Soda při vaření zvyšuje pH bílku, který se následně méně lepí na skořápku. Ještě dostupnější možností je dříve, než se vejce začnou vařit, nasypat do vody trochu soli. Sůl nejen, že usnadní loupání vajec, ale také zabrání bílku vytéct do vody, pokud některé vejce praskne.

Zdroj: www.wikihow.czbydlimeutulne.cz

Akční letáky