Palačinky jsou oblíbený pokrm, který milují nejen děti, ale i dospělí. Jejich příprava je snadná a je jen na vás, jestli je uděláte sladké, slané, tenké či silnější, anebo dokonale nadýchané. Můžete si připravit i zdravou variantu palačinkového těsta, a to nejen bez cukru, ale i bez lepku, které je ideální pro ženy v klimakteriu.

Jak připravit nadýchané mandlové palačinky? Podívejte se na toto YouTube video na kanále The Cooking Foodie:

Zdroj: Youtube

Mandle a menopauza

S příchodem menopauzy neboli klimakteria dochází v těle žen k poklesu produkce hormonu estrogenu. Pokud chcete zmírnit průvodní symptomy jako je nadměrné pocení, problémy se spánkem i výkyvy nálad, je dobré zařadit do pravidelného jídelníčku potraviny bohaté na vápník, hořčík a vitamín E. A jednou z nich jsou právě mandle.

Mandlová mouka

Tento druh mouky jsou vlastně najemno rozemleté blanšírované mandle bez slupky. Mandlová mouka má svou nezaměnitelnou chuť a vůni, která příjemně ovlivní i připravovaný pokrm, do nějž ji použijete. Jedná se nejen o zdroj zdravých tuků, ale i bílkovin a vlákniny. Kromě zmíněného vápníku a hořčíku je zde obsažen i draslík, fosfor, železo, zinek, selen, měď a niacin. Nechybí ani vitamíny B a E a flavonoidy.

Mandlové palačinky

Nejprve vložte do mísy 100 g mandlové mouky, přisypte ½ kávové lžičky jedlé sody, přilijte 50 ml mléka, 5 celých syrových vajec a 1 lžičku mleté skořice. Následně veškeré ingredience pečlivě promíchejte metličkou, aby vám vzniklo hladké těsto.

Když máte těsto hotové, rozehřejte si pánev s trochou kokosového oleje, který rozetřete po celé ploše pomocí papírového ubrousku. Jakmile je olej dostatečně rozpálený, vlijte do pánve vždy jednu malou naběračku těsta a rozlijte ho po celé ploše. Každou palačinku pak opékejte z každé strany zhruba 1,5 až 2 minuty. Ve výsledku by měly být mandlové palačinky nadýchané, vláčné a na okrajích příjemně křupavé.

Můžete servírovat

Upečené palačinky skládejte na sebe na talíř, aby si uchovaly svou teplotu. Před podáváním dochuťte každou palačinku trochou jogurtu, lze použít i tvaroh a čerstvým ovocem, které máte zrovna k dispozici.

Související články

Zdroje: www.fresh.iprima.cz, www.vimcojim.cz, www.menopauzavpohode.cz