Mini pizza z toustového chleba

Máte doma pár kousků toustového chleba? Udělejte si jednoduché pizza tousty! Proč? Otázka spíš zní, proč ne? Jistěže nejde o italskou specialitu, ale malý twist na toto téma, který ocení především děti. Navíc pokud jim nachystáte ingredience, samy se s radostí zhostí přípravy vlastního jídla.

Jak může takový pizza toust vypadat vám ukáží v tomto kratičkém příspěvku z YouTube kanálu Easy Peasy Pan.

Zdroj: Youtube

Jak na mini pizzu z toustu

Předehřejte troubu nebo rozpalte horkovzdušnou fritézu a vytáhněte pečicí papír. Ten je důležitý především pokud holdujete sýru. Připečený sýr totiž není radno čistit z plechu ani pekáčku, o misce fritézy ani nemluvě. Na pizza toust si nachystejte obvyklé ingredience. Toust potřete trošku máslem a namazanou stranou jej položte na pečicí papír. Pokud chcete, můžete toust dlaní trochu zmáčknout, aby byl méně nadýchaný a spíš tenčí.

Základem je rajčatová omáčka, která je skutečně jedinečná z čerstvých rajčat, nicméně troška protlaku také postačí, zvlášť pokud použijete na ozdobu šťavnatou cibulku nebo další najemno nakrájenou zeleninu.

U pizzy a také tohoto toustu se cibule nestačí v pokrmu tepelně zpracovat, proto cibulku nakrájejte na drobné kostičky nebo na jemné proužky, posypejte troškou soli a promněte prsty. Cibule povolí, zjemní a pustí trošku šťávy, v jídle potom bude sladká, jemná a stále dost šťavnatá.

Co se hodí na mini pizzu z toustového chleba?

I když do klasické pizzy nepatří na toust určitě můžete přidat také nadrobno krájenou kapii, hodí se rozhodně i rajčata. Uzeniny podle vaší chuti i možností, houby a různé druhy sýrů se samozřejmě hodí ve všech případech.

Pikantnější a výrazné jsou nejen ančovičky, ale také olivy nebo vyzrálé sýry. Milovníci ostrého jídla se nemusí zdráhat přidat chilli papričky nebo česnekové pesto. Tím už se řádně vzdalujeme od klasické pizzy, ale to vůbec nevadí. Dejte si, nač máte chuť!

Nezapomeňte ani na špetičku koření. Na pizzu se hodí bazalka, oregano, tymián i rozmarýn. Samozřejmě po málu, aby byl váš pizza toust ovoněný, ale ne zbytečně překořeněný. Toust zapečte zprudka a krátce.

Související články

Zdroje: primainspirace.cz, simply-delicious-food.com