Už vás nebaví stále dokola točit pár receptů na rychlé občerstvení? Zkuste udělat změnu a využijte nový recept, kterých není nikdy dost. Překvapíte nejen návštěvu, ale i ostatní členy rodiny. Vynikající kapsičky lze podávat nejen jako občerstvení, ale i jako hlavní pokrm. Stejně tak se může jednat o praktickou svačinu, například pro děti do školy či pro partnera do práce.

Na recept, kdy nasypete mouku do vody se podívejte na YouTube videu na kanále Simple Appetizing Recipes:

Zdroj: Youtube

Mouka do horké vody

Zpravidla se při přípravě těsta zalévá mouka, a to studenou nebo vlažnou tekutinou, tentokrát je to však naopak. Jak přesně vyrobit super jednoduché a chutné těsto?

Jen čtyři ingredience

Kromě toho, že se jedná o těsto, které máte hotové rychlostí blesku, dokonce vám k jeho přípravě stačí pouze 4 suroviny, které má zpravidla každý doma. Které to jsou? Mouku a vodu již víte, dalšími přísadami je kousek másla a špetka soli. Jedná se o ingredience, které vás v tíživé situaci nedostatku času vždy zachrání.

Jak těsto připravit

Dá se říct, že se postup výroby tohoto těsta trochu podobá těstu odpalovanému. Rozdíl je v tom, že se do něho nepřidává vejce. Začněte tím, že si připravíte hlubší pánev s 600 ml vody. Přiklopte ji a přiveďte vodu k varu.

V tento moment nechte ve vodě rozpustit vrchovatou lžíci másla a začněte do směsi za stálého míchání postupně sypat 240 g hladké mouky a lžičku soli. Neměly by se vytvářet žádné hrudky. Během chvilky vám bude těsto houstnout doslova pod rukama.

Z hmoty se v pánvi rychle odpařuje přebytečná tekutina a postupně vzniká těsto, které je nejen pevné, lesklé a pružné, ale také se vám nebude nepříjemně lepit. Ve chvíli, kdy dosáhnete této konzistence, stáhněte pánev z plotýnky a nechte těsto zchladnout.

Tvořte taštičky

Vzhledem k tomu, že se jedná o univerzální těsto, je na vás, jestli z něho připravíte delikatesu sladké či slané chuti. Rozdělte si ho na menší části a utvořte si z něj nejprve kuličky, z nichž pak vyrobíte tenké placičky, které můžete začít plnit. Těsto můžete také rozválet a kolečka vykrajovat. Následně každý kus naplňte do poloviny a druhou stranu těsta přes ni přeložte. Vznikne vám tak kapsička, jejíž okraje k sobě pevně přitisknete, například vidličkou. Nakonec každý kus osmažte z obou stran v rozpáleném oleji.

Slaná náplň

Výhodou tohoto receptu je, že je rychlý, ale zároveň můžete spotřebovat nedojedené suroviny. Pokud chcete mít kapsičky slané, můžete je naplnit rozmačkaným měkkým sýrem rozmíchaným s bylinkami či cibulkou. Výborný je sýr balkánský, mozzarela nebo sýry typu lučina. Dokonce lze do náplně dát i kousky zeleniny, uzeniny nebo masa.

Sladká náplň

Pokud budete chtít připravit nečekaným hostům sladké pohoštění, lze kapsičky dochutit marmeládou, povidly, makovou či ořechovou náplní, medem nebo čokoládou a ve finále je obalit v cukru.

Související články

Zdroje: www.vareni.cz, www.varimedobroty.cz, www.idnes.cz