Zdroje: en.wikipedia.org, regiony.rozhlas.cz

Naďa Konvalinková představuje flíčky se škvarky

Naďa Konvalinková je nejen známá herečka, ale také milovnice dobrého jídla a porotkyně v Pochoutkovém roce čili kulinárním průvodci. Díky svým oblíbeným receptům, které v rámci tohoto pořadu také prezentuje, připomíná jednoduchá a chutná jídla, která už často nikde nepotkáte. Herečka představila recept na sladkokyselé zelňáky, kulajdu, ale také zapečené flíčky.

Nejsou to však klasické šunkofleky, které patří k českým pochoutkám. Naďa Konvalinková představila flíčky zapečené s tvarohem, zakysanou smetanou a posypané škvarky. Podívejte, jak jednoduchá je jejich příprava:

Zdroj: Youtube

Túrós csusza - inspirace z Maďarska

Ingredience zmíněného receptu na fleky s tvarohem nám sice nejsou neznámé, ale o typicky českou pochoutku se nejedná. Odkud si jej herečka přivezla? Ochutnala je prý v Budapešti.

Právě v Maďarsku jde totiž o místní oblíbený pokrm, který najdete na menu jako Túrós csusza. V maďarském podání jde o domácí nudle nebo jiné těstoviny, které je nutné uvařit. Na uvařené a scezené těstoviny je pak nutné navrstvit tvaroh čili túró a nadrobno nakrájenou osmahnutou slaninu. Poslední vrstvu tvoří mírně osolená zakysaná smetana. Toto vše se krátce zapeče a podává.

Další maďarská jídla s těstovinami

V Maďarsku se můžete také setkat s těstovinami s orestovaným zelím nebo se sladkou variantou s vlašskými ořechy a cukrem. V obojím vydání je nutné fleky zapéci a servírovat jídlo horké. Maďarům však také chutná i nám dobře známá varianta, a to nudle, flíčky či jiné těstoviny s mákem, které jsou oblíbené nejen v Čechách či Maďarsku, ale také u našich severních sousedů v Polsku.

Související články