Potěší chuťové pohárky i duši. Palačinky jsou jedním z nejúžasnějších vynálezů a jídel obecně. Skvělá je jejich variabilita. Můžete si je připravit na sladko i naslano a v nejrůznějších kombinacích. Přitom suroviny na základ těsta máte vždy doma, protože palačinky se dělají jen ze čtyř základních surovin. Jak ale docílit toho, aby byly nádherně nadýchané i bez kypřidla?

Inspirace z Japonska

Naprosto skvělé a nadýchané palačinky připravují v Japonsku. A nadýchané japonské lívance jsou opravdový pojem. Nepotřebujete k jejich výrobě nic speciálního, jen malý trik.

Jaký? Podívejte se ve videu:

Zdroj: Youtube

Palačinky ozdobte podle své chuti a preferencí. Někdo miluje jogurt a ovoce, někomu vyhovuje čokoládový krém.

Palačinky bez kypřicího prášku

Proč vůbec vymýšlet varianty, jak vyrobit nadýchané palačinky bez nejrůznějších kypřidel? Jednak je nemusíte mít vždy po ruce a jednak jejich výrazná chuť může někomu vadit. Občas se může stát, že neodhadnete množství a kypřidla přidáte do těsta až moc, což je ve výsledku cítit. Citlivějším jedincům může takzvaně sedat na patro a celý požitek z pokrmu tak pokazit.

Jde to i jinak

Naše babičky používaly hned několik triků, které jim zajistily krásně nadýchané palačinky. Asi nejjednodušší trik, který využijete i při výrobě lívanců, je vyšlehání sněhu. Oddělte žloutky od bílků a z bílků vyšlehejte sníh. Ten pak opatrně zapracujte do těsta a uvidíte, že takto nadýchanou snídani jste ještě nejedli.

Podmáslí je jistota

Podmáslí je naprostá jistota. Dodá palačinkám lahodnou chuť i strukturu a budou díky zdravému mléčnému výrobku nádherně nadýchané. Podmáslí je navíc potravinou, kterou byste měli zařazovat do svého jídelníčku častěji. Není příliš tučné a obsahuje velké množství bílkovin, takže vás palačinky z něj náramně zasytí.

Boduje také nemalým obsahem minerálních látek a vápníkem, který přispívá k pevnosti kostí. Zároveň je nezanedbatelný i obsah zinku. Ten je zase dobrý pro udržování hladiny cukru v krvi v rozumných mezích.

Jogurt jako druhá volba

Skvělou volbou, pokud právě nemáte podmáslí v chladničce, je i bílý jogurt. Díky němu budou palačinky nádherně elastické a také nadýchané. Navíc jim jogurt dodá příjemnou jogurtovou chuť. Spolu s ním do sebe dostanete probiotika příznivě ovlivňující zažívání, porci vápníku i cenných bílkovin. Pokud zkombinujete jogurt s vyšlehanými bílky, uvidíte, že lepší palačinky jste ještě nejedli.

Poslechněte si novou epizodu našeho podcastu iReceptář do ucha. Hostem byla tentokrát Monika Kořínková z Monamy, kde vaří vynikající marmelády, ale taky pečou úžasné zákusky:

Související články

Zdroje: www.youtube.com, www.mojegotowanie.pl, www.idnes.cz