Dort s železničním tunelem.
Zdroj: Kamila Procházková / Foto

Nejkrásnější dorty pro děti: fotogalerie 10 dortů upečených doma

Dorty určené malým dětem bývají někdy pro rodiče oříškem, zvlášť, pokud dětská přání zahrnují složité objekty jako zvířátka, domečky, autíčka... Pokud se rozhodneme takový dort vyrábět doma sami, bez pomůcek, které používají v cukrárnách, může splnění dětských představ být docela složité.

Na následujících fotografiích můžete najít inspiraci, jak se popasovat se všemožnými „vlaky,  medvídky, loděmi, pejsky a kočičkami...“

Není třeba používat vždy klasický kulatý korpus a ten zdobit figurkami. Co třeba vytvořit „kopec“, třeba z jahodové šarloty či italského dortu zuchotto, jako je to u dortu se železničním tunelem a dortu pejska a kočičky? Na kopci se figurky budou vyjímat lépe.

Dort s tunelem Dort s tunelem Zdroj: Kamila Procházková / Foto

Tunel pro vlak můžeme vytvořit i z klasického kulatého korpusu vykrájením a postavením na bok.

Dort pro děti Dort pro děti Zdroj: Kamila Procházková / Foto

Pokud vám tyto dorty připadají obtížné, terénní vyvýšení můžete vytvořit třeba jen uhlazeným krémem z vyšlehaného tvarohu se smetanou, jako je tomu u dortu s autíčky.

A nebo ozdobit korpus oblíbeným ovocem vašich dětí a přidat vytouženou figurku.

Dort s medvídkem nahoře je ještě jednodušší – je sestavený jako pyramida z plátků nakrájené rolády, která se schovává pod jahodami a čokoládou.

Dort s kočkou zdobí po obvodu kočičí jazýčky. Dort s kočkou zdobí po obvodu kočičí jazýčky. Zdroj: Kamila Procházková / Foto

Někdy je potřeba spíše dort plochý, třeba když má představovat moře s lodí. Pak je možné použít třeba jednoduchý koláčový korpus z křehkého těsta, naplněný krémem z mascarpone, mořské vlny nahradí nasekané citronové želé obarvené kapkou modré potravinářské barvy, písečnou pláž nadrcené máslové sušenky... a vikingská loď může vyplout.

Dort s lodí Dort s lodí Zdroj: Kamila Procházková / Foto

A je vůbec potřeba péci korpus? Jistěže ne:) Co se třeba inspirovat dortem ve tvaru medvídka, který je vlastně čokoládovou miskou odlitou do silikonové formy, po ztuhnutí naplněnou vyšlehanou čokoládovou ganache a malinami? Tenhle dort je dokonce bezlepkový.

Dort bez klasického korpusu Dort bez klasického korpusu Zdroj: Kamila Procházková / Foto

A ještě něco jednoduššího? Co takhle „zmrzlinový“ dort? Do koupených oplatkových kornoutků stačí nastříkat pevnější krém (zde vyšlehaná ganache z bílé a hořké čokolády), přidat drobné ovoce a naaranžovat na dortový podnos.

Dort ze zmrzlinových kornoutků Dort ze zmrzlinových kornoutků Zdroj: Kamila Procházková / Foto

A když dort není příliš realistický? To přece nevadí, nechme pracovat dětskou fantazii, která jistě dotvoří to, co nedokázaly naše ruce :)

Akční letáky