Na následujících fotografiích můžete najít inspiraci, jak se popasovat se všemožnými „vlaky, medvídky, loděmi, pejsky a kočičkami...“

Není třeba používat vždy klasický kulatý korpus a ten zdobit figurkami. Co třeba vytvořit „kopec“, třeba z jahodové šarloty či italského dortu zuchotto, jako je to u dortu se železničním tunelem a dortu pejska a kočičky? Na kopci se figurky budou vyjímat lépe.

Tunel pro vlak můžeme vytvořit i z klasického kulatého korpusu vykrájením a postavením na bok.

Pokud vám tyto dorty připadají obtížné, terénní vyvýšení můžete vytvořit třeba jen uhlazeným krémem z vyšlehaného tvarohu se smetanou, jako je tomu u dortu s autíčky.

A nebo ozdobit korpus oblíbeným ovocem vašich dětí a přidat vytouženou figurku.

Dort s medvídkem nahoře je ještě jednodušší – je sestavený jako pyramida z plátků nakrájené rolády, která se schovává pod jahodami a čokoládou.

Někdy je potřeba spíše dort plochý, třeba když má představovat moře s lodí. Pak je možné použít třeba jednoduchý koláčový korpus z křehkého těsta, naplněný krémem z mascarpone, mořské vlny nahradí nasekané citronové želé obarvené kapkou modré potravinářské barvy, písečnou pláž nadrcené máslové sušenky... a vikingská loď může vyplout.

A je vůbec potřeba péci korpus? Jistěže ne:) Co se třeba inspirovat dortem ve tvaru medvídka, který je vlastně čokoládovou miskou odlitou do silikonové formy, po ztuhnutí naplněnou vyšlehanou čokoládovou ganache a malinami? Tenhle dort je dokonce bezlepkový.

A ještě něco jednoduššího? Co takhle „zmrzlinový“ dort? Do koupených oplatkových kornoutků stačí nastříkat pevnější krém (zde vyšlehaná ganache z bílé a hořké čokolády), přidat drobné ovoce a naaranžovat na dortový podnos.

A když dort není příliš realistický? To přece nevadí, nechme pracovat dětskou fantazii, která jistě dotvoří to, co nedokázaly naše ruce :)