Pečení cukroví patří k nesmrtelným vánočním tradicím. Je tu již od začátku 19. století. Původně se ale řadilo k pohanským tradicím. Během pohanských oslav se pekly sušenky, které dnes známe jako cukroví, ale nejedly se. Sice se pekly v různých tvarech jako třeba slince, zvířata nebo i malé figurky, ale místo toho, aby se slepily marmeládou a snědly, zastávaly zcela jinou funkci. Tou bylo chránit před zlými duchy. Cukroví se proto věšelo do místností, do chléva a před dům, aby temné síly poznaly, že v daném domě nejsou vítány. Nyní se však cukroví připravuje v rámci křesťanských Vánoc.

Video, jak udělat nepečené cukroví, najdete na Youtube kanále Domácí Recepty:

Zdroj: Youtube

Nepečené cukroví

Pokud máte hodně práce se sháněním dárků na poslední chvíli nebo se zkrátka nedostanete k troubě, pečené rohlíčky a linecké asi nejsou ideální volba. Naštěstí existuje mnoho druhů cukroví, které se nemusí péct. Mezi to patří absolutní klasika s názvem vosí hnízda. Žloutkový krém zkrátka dělá zázraky a nemusí při tom přijít do styku s troubou. Další oblíbené nepečené cukroví jsou čokoládové šuhajky nebo kokosovo- čokoládové kuličky.

Vosí hnízda za 20 minut

Vosí hnízda jsou už tak lehká na přípravu, ale proč to dělat jednoduše, když si to můžete ještě více ulehčit? Vezměte si piškoty a rozdrťte je v mixéru. K rozmixovaným piškotům pak přidejte zbytek ingrediencí. Hoďte je do mixéru a pomalu mixujte, než budete mít těsto. Voilá, hotovo, aniž byste si umazali ruce. Poté malý kousek vašeho těsta vmáčkněte do formičky a pomocí vařečky doprostřed udělejte důlek. Do důlku přidejte žloutkový krém a uzavřete piškotem. A to je vše, super rychlé cukroví a zcela bez trouby.

Související články

Zdroje: www.nejrecept.cz, www.apetitonline.cz