Milujete vy i vaše děti pizzu, ale vzhledem k její ceně si ji nemůžete dopřát tak často, jak byste si přáli? Pak si ji vyzkoušejte podle následujícího receptu připravit doma a uvidíte, že si pochutnáte stejně a rozdíl oproti vaší oblíbené pizzerii nepocítíte. Tedy vlastně pocítíte, a to v plnější peněžence!

Domácí pizza je snadná, chutná a levná. Proto ji ten, kdo se ji naučí připravovat, už nikdy za kupovanou nevymění. Pojďte se tedy podívat, jak na to.

Domácí pizza jako z Itálie

Na přípravu snadné domácí pizzy se podívejte ve videu:

Zdroj: Youtube

Připravte si 500 g mouky 00, 25 g droždí na chleba, 50 ml olivového oleje, teplou vodu, 1 lžičku soli, rajčatovou omáčku, sýr mozzarellu, tuňaka v konzervě, zeleninu a další ingredience, které chcete na pizze mít, vše podle vaší podle chuti.

Mouku, droždí, olivový olej, teplou vodu a sůl dobře promíchejte a nechte půl hodiny kynout. Následně ho rozdělte na 4 části. Každou část rozprostřete tažením do stran pomoučněnýma rukama na plech vyložený pečicím papírem. Těsto potřete rajčatovou omáčkou, přidejte nastrouhanou mozzarellu a tuňáka. Nezapomeňte také na žampiony, papriky a olivy. K mozzarelle můžete přidat i chedar a rukolu.

Troubu si předehřejte na 250 °C a dejte pizzu péct. Hlídejte, dokud nebudou okraje zlatavé, to je znamení, že je vaše pizza hotová.

Pizza patří k nejoblíbenějším jídlům na světě

Pizza není úplně zdravé jídlo, ale domácí je na tom rozhodně lépe než mražená. Je to proto, že na domácí pizzu většinou používáme kvalitní suroviny, kdežto na kupované mražené pizze žádné zázraky očekávat nemůžeme. Tyto potraviny navíc obsahují hodně kalorií a velké množství soli, která je pro lidský organismus nezdravá.

Pojídání pizzy z mraženého polotovaru tak zvyšuje riziko kardiovaskulárních nemocí. Neznamená to ale, že byste ji měli přestat okamžité jíst, jen si připravujte doma zdravější variantu. Ne nadarmo pizza patří k nejoblíbenějším jídlům na světě!

Zdroj: www.youtube.com, www.pizzaguru.cz