Proč používat paličku na maso při přípravě okurkového salátu? Odpověď je jednoduchá. Narušením struktury okurky touto trochu zvláštní metodou ze zeleniny získáte o poznání víc chuti a salát bude nezapomenutelným zážitkem.

Osvědčená klasika

V našich končinách jsme zvyklí hlavně na skvělý a jednoduchý salát našich babiček a maminek. Je stálicí letních dní, a pokud toužíme po obměně, bývá inspirací hlavně řecké tzatziky. Potřebujete si recepty osvěžit a porovnat postup se šéfkuchařem?

Podívejte se, jak okurkový salát připravuje Roman Paulus:

Zdroj: Youtube

Co kdybyste ale struhadlo vyměnili za paličku na maso a igelitový sáček? Zní to trochu divoce, ale garantujeme vám, že jste tak dobrý okurkový salát ještě nejedli.

Igelitový sáček a palička na maso

Postup takovéto úpravy okurek má domovinu v daleké Číně. Tam se tato zelenina spíše než krájí drtí, aby se z ní odstranila šťáva. Zkuste to také. Vložte do pevnějšího igelitového sáčku dvě salátové okurky rozkrájené na špalky a pomocí paličky na maso ji rozklepejte.

Tajemství chuti je v zálivce

Takto připravená okurka pustí maximum své chuti. Ovšem lahodnou chuť salátu doladí i skvělá zálivka, kterou připravíte skutečně jednoduše. S osvěžujícími tóny okurky si skvěle rozumí sezamový olej. Je poměrně výrazný a pro někoho může být až nezvyklý.

Začněte raději s menším množstvím. Lžička bude stačit. Smíchejte ji s jednou až dvěma lžícemi rýžového octa a do zálivky přidejte ještě půl stroužku česneku, který předem nastrouhejte. Pokud se vám zdá zálivka příliš kyselá, dochuťte ji trochou cukru. Osolte a opepřete.

Vodu z okurek slijte, ale nevylévejte ji. Je plná vitaminů a v teplém počasí skvěle osvěží. Můžete ji použít klidně jako základ pro výrobu domácí okurkové limonády. Samotnou okurku pak smíchejte se zálivkou a nechte alespoň dvě hodiny v chladničce vychladit. Chutě se krásně propojí.

Přidejte i chilli a bylinky

Salát si můžete připravit pikantnější přidáním chilli vloček. K sezamovému oleji a rýžovému octu bude krásně ladit i koriandr nebo jiná osvěžující bylinka.

Poslechněte si novou epizodu našeho podcastu iReceptář do ucha. Hostem byla tentokrát Monika Kořínková z Monamy, kde vaří vynikající marmelády, ale taky pečou úžasné zákusky:

Související články

Zdroje: recipetineats.com, www.mojegotowanie.pl