Nepečené moučníky jsou velmi oblíbené pro svou jednoduchost a skvělou chuť. V letních dnech se dokonce stávají nejvyhledávanějšími moučníky, jelikož nevyžadují zapečení v troubě. Většina nepečených buchet se dělá ze smetany, ale pro ty, kteří by ji raději vynechali, existují rovněž fantastické jablečné buchty. Na tuto pochoutku si zkrátka přijde každý!

Máte doma citron? Připravte si podle video receptu dokonalou buchtu, na kterou nepotřebujete ani troubu a ani želatinu:

Zdroj: Youtube

Oblíbené nepečené dorty

Mezi nejznámější nepečené dorty patří například cheesecake. Sušenkový základ je téměř nepostradatelnou součástí nepečených moučníků, který se objevuje v mnohých receptech. V lednici krásně ztuhne a nebude hrozit případné vytečení vnitřku. U nepečených koláčů je důležité také ingredience správně odměřit, aby vše správně ztuhlo.

Piškotová buchta

Vynikající buchta pouze ze 4 surovin? Proč ne! Připravte si 4 zakysané smetany, 4 vanilkové cukry, piškoty a 2 kompoty. Nejdříve vmíchejte do zakysaných smetan vanilkové cukry. Poté si nachystejte dortovou formu, kterou můžete vyložit potravinovou fólií. Dno formy vyskládejte piškoty, na které poté přijde smetana a kompot. Ovoce můžete použít jakékoliv, klidně i čerstvé. Patra opakujte, dokud vám smetana nedojde. Poslední vrstva však musí být z piškot. Hotovou buchtu přikryjte fólií a nechte v lednici ztuhnout.

Náš tip

Piškoty před vyskládáním namáčejte ve vychladlé kávě bez mléka. Buchta tak bude mít kávový nádech, který rozhodně nic nezkazí!

S jablky také potěší

Podobnou piškotovou buchtu si můžete rovněž připravit s jablečnou náplní namísto zakysané smetany. Kilo jablek oloupejte a nahrubo nastrouhejte. V hrnci k nim přidejte 8 lžic cukru, 2 lžíce čerstvé citronové šťávy, lžičku rumu nebo rumové tresti a 5 ks hřebíčku. Zalijte 200 ml vody a 10 minut nechte na mírném ohni dusit. Mezitím si smíchejte 400 ml vody se 2 vanilkovými pudinky. Po uplynulé době vyndejte hřebíčky a nalijte pudinkovou směs. Za stálého míchání vařte dalších 10 minut.

Dortovou formu opět vyložte potravinovou fólií. Dno vyskládejte piškoty, které zalijte 1/3 jablečné směsi. Takto postupujte ještě další dvě patra, která zakončete jablečnou směsí. Připravenou buchtu vložte do lednice, kde přes noc krásně ztuhne.

Související články

Zdroje: apetitonline.cz, toprecepty.cz, toprecepty.cz