Máte rádi recepty Romana Pauluse? Aby ne! Je totiž nejen skvělý kuchař, ale umí si poradit i s dezerty. Nejraději má svěží a neotřelé, ale snadné na přípravu. Rád používá v moučnících citróny. Vždy ale myslete na to, aby byl citrón BIO, u klasického totiž nevíte, čím byla kůra ošetřena.

Citrónová kůra je skvělá z mnoha důvodů. Nejenže samozřejmě chutná a provoní dezerty, ale navíc projasňuje pleť a zbavuje ji vyrážek i nečistot. Redukuje taktéž vrásky, zabraňuje překyselení žaludku a podporuje trávení. Citrónová šťáva je skvělý pomocník při hubnutí a má také protizánětlivé a antibakteriální účinky.

Citróny se do Evropy dostaly díky křižákům

Citróny se dostaly do Evropy mezi lety 1000 - 1200 díky křižákům z Palestiny. V Evropě se jim nejvíce daří ve Španělsku a Itálii. Plody se sbírají většinou zelené a dozrávají až cestou do supermarketu.

Pojďme se pustit do přípravy. Na nepečené citrónové kostičky budete potřebovat 250 g máslových sušenek, 250 g strouhaného kokosu + na posypání, 1 bio citron, 140 g másla, 125 ml kondenzovaného mléka, 400 g moučkového cukru. Připravte si také formu 20×30 cm, kuchyňský robot, pečicí papír a stěrku.

Důležitá je kvalitní citrónová kůra a kokos

Drcené sušenky, nastrouhaný kokos a citrónovou kůru i změklé máslo a kondenzované mléko smícháme dohromady a rukama hněteme. Možná vás překvapí, že těsto je sypké, ale nebojte se, díky máslu v lednici zatuhne. Když máme vše propojené, vyložíme si formu pečicím papírem, směs do ní vyklopíme a pořádně udusáme. Dáme na chvíli vychladit do ledničky.

Mezitím si vyšleháme polevu z moučkového cukru, citrónové šťávy a měkkého másla. Připravenou polevu rozetřeme po korpusu až do krajů. Dále zasypeme zbylým kokosem. Ideálně nechte do druhého dne vychladnout v lednici.

Moučník můžete nakrájet na libovolné tvary, ideální jsou kostičky. Kombinace citrónu, kokosu a sušenek je dokonalá. Tento dezert si můžete připravit jak v průběhu roku, tak i třeba na Vánoce.

Na přípravu receptu se podívejte ve videu:

Zdroj: Youtube

Zdroj: www.manucafe.cz, www.kuchynelidlu.cz, www.citrusy.cz