Nepečené dezerty jsou čím dál oblíbenější, a to hlavně teď v horkém létě. Zpravidla jsou velice rychlé na přípravu a poradí si s nimi snadno i každý začátečník. Výborně při nich využijete sezónní ovoce, takže vás čeká i řádná dávka vitamínů.

Jak připravit jednoduchý nepečený jogurtový dort se podívejte ve videu:

Zdroj: Youtube

Rychlé řešení na letní party

Pokud se chcete blýsknout nějakou skvělou sladkostí na zahradní party či grilovačce, připravte takovou, která nezatíží žaludek a budete ji mít hotovou během chvilky. Jistě s ní u svých blízkých zabodujete, a navíc využijete i momentální hojnou úrodu rybízu. Samozřejmě můžete použít také jiné oblíbené druhy ovoce.

Recept na nepečený jogurtový řez s rybízem

Zbavte rybíz zelených stopek

Rybíz by měl být před zpracováním naprosto čistý a zbavený veškerých zelených stopek. Abyste se vyhnuli zdlouhavému odstraňování, stačí, když natrhaný rybíz vložíte do cedníku, pustíte na něj studenou vodu a jednou rukou jej budete promíchávat. Většina zelených stopek se od červených kuliček samovolně oddělí. Následně nechte rybíz oschnout na papírové utěrce.

Začněte krémem

Nejprve ušlehejte 1 šlehačku a vmíchejte 2 sáčky vanilkového cukru, 3 polévkové lžíce moučkového cukru a 500 gramů kvalitního bílého jogurtu. Následně si dle návodu připravte z 1 sáčku želatinový ztužovač a přidejte do něj 1 velkou polévkovou lžíci připraveného krému.

Tuto směs pečlivě promíchejte, aby se veškeré ingredience náležitě propojily a pak ji nalijte do zbylého krému. Opět vše promíchejte. Krém si rozdělte na dvě poloviny a do jedné vmíchejte 300 gramů rybízu, můžete jej nakombinovat z více druhů.

Vyskládejte ingredience do formy

Zvolenou nádobu na řezy vyložte potravinářskou fólií a vyložte cukrářskými nebo obyčejnými piškoty. Stejně tak můžete použít máslové sušenky. Následně zalijte jedním z jogurtových krémů a opět proložte vrstvou piškotů.

Poslední vrstvou by měl být krém. Pak dezert přikryjte alobalem nebo potravinovou fólií a nechte přes noc ztuhnout v lednici. Před podáváním dozdobte čerstvými kousky ovoce.

Náš tip

Chutný krém do ovocných řezů můžete také připravit ze zakysané smetany nebo z tvarohu. Záleží na vás, kterou z ingrediencí upřednostníte.

Související články

Zdroje: www.toprecepty.cz, www.toprecepty.cz, www.giallozafferano.com