Tiramisu patří mezi nejoblíbenější nepečené dezerty, tudíž ho možná zvládnete i vy. Co si ho ale takhle trochu ozvláštnit? Přinášíme vám recept na snadné, chutné a rychlé tiramisu kuličky, na kterých si pochutná opravdu každý.

Jak chystají jednoduché nepečené tiramisu kuličky Dvě v troubě se podívejte v tomto YouTube videu:

Zdroj: Youtube

Recept na nepečené tiramisu kuličky

Na přípravu tiramisu kuliček budete potřebovat 2 lžičky instantní kávy, 30 ml horké vody, 250 g mascarpone, 50 g moučkového cukru, jedno balení vanilkového cukru a 140 g dlouhých dětských piškotů. K plnění pak nutelu a na obalení kakao.

Pokud všechny ingredience budete mít připravené, můžete začít. V první řadě zalijte horkou vodou instantní kávu a nechte vychladnout. Poté přidejte studenou kávu do mascarpone, do kterého jste přidali moučkový cukr a vanilkový cukr. Vše důkladně promíchejte.

Dlouhé piškoty rozmixujte tyčovým mixérem na prášek. Ten následně přidejte do hmoty vzniklé z mascarpone a opět důkladně smíchejte. Z vzniklé hmoty vytvarujte kuličky a obalte v kakau. Budete-li chtít recept ozvláštnit, naplňte kuličky nutelou.

Toho docílíte tak, že si z hmoty připravíte placku a do jejího středu dáte nutelu. Následně placku pomalu a důkladně uzavřete, aby vám nutela nevytékala ven.

Související články

Zdroj: www.nejrecept.cz, www.youtube.com