Britská královská rodina je známá nejen svým bohatým historickým a kulturním dědictvím, ale také svou láskou k tradicím, které sahají až do kuchyně. Jedním z oblíbených receptů, který si získal srdce nejen královny Alžběty II., ale i mnoha dalších členů rodiny, je nepečený čokoládový dort.

Tento jednoduchý, ale nesmírně chutný dezert, byl často servírován během různých shromáždění a oslav. Jeho příprava nevyžaduje pečení, což jej činí ideálním řešením pro rychlou a efektní pochoutku.

Podívejte se na recept a udělejte si podle videa z YT tvorby Home Cooking Advanteru Nepečený čokoládový dort

Zdroj: Youtube

Ingredience

·       100 gramů tmavé čokolády (na dort)
·       100 gramů krystalového cukru
·       100 gramů nesoleného másla (změklého)
·       200 gramů sušenek Rich tea (nebo jiných určených ke kávě)
·       1/2 čajové lžičky másla na vymazání

Postup

Příprava másla a cukru: V misce smíchejte změklé máslo s cukrem, dokud nevznikne hladká směs.
Tavení čokolády: Rozpusťte čokoládu a přidejte ji do směsi másla a cukru.

Příprava formy: Vymažte dortovou formu (kruh) máslem a položte ji na pečicí papír.

Přidání sušenek: Sušenky rozlomte rukama na malé kousky. Přidejte je do čokoládové směsi a míchejte, dokud nejsou všechny kousky rovnoměrně obalené.

Tvorba dortu: Přeneste směs do dortové formy a důkladně ji utlačte, aby byly vyplněny všechny mezery.

Chlazení: Dort nechte v lednici ztuhnout přibližně čtyři hodiny. Na závěr můžete dort ozdobit čokoládovou polevou (volitelné) a podávat!

Tento nepečený čokoládový dort nejen že oslavuje chuťové buňky svou bohatou a krémovou texturou, ale jeho příprava je tak jednoduchá, že ji zvládne opravdu každý.

Příprava tohoto dezertu nevyžaduje použití trouby, což ocení všichni, kteří hledají rychlou a bezproblémovou variantu sladkého pohoštění. Ať už pro královský banket nebo obyčejné odpolední čajování, tento dort vždy přináší kousek britské elegance na stůl.

Ideální čokoláda do dortu

Pro přípravu lahodného čokoládového dortu je klíčové zvolit správný typ čokolády. Ideální je použít kvalitní tmavou čokoládu s vysokým obsahem kakaa, ideálně mezi 60% až 70%. Tmavá čokoláda tohoto typu dodá dortu intenzivní a bohatou čokoládovou chuť, která není příliš sladká ani hořká. Při výběru čokolády se vyhněte výrobkům s přidanými tuky a umělými přísadami, které by mohly negativně ovlivnit texturu a chuť dortu. Čokoláda by měla být také dobře temperovaná, aby se snadno rozpouštěla a zajistila hladkou a lesklou konzistenci. Kvalitní čokoláda nejen vylepší chuť dortu, ale také přispěje k jeho dokonalé struktuře a vzhledu.

Související články

Zdroj: ndtv.com