Patříte mezi milovníky sladkého, ale často si doma dorty, buchty či koláče nepřipravujete, protože je pečení časově i manuálně náročné. Pak právě pro vás máme recept na nepečený dort, který je hotový raz dva a ještě skvěle chutná. Jmenuje se příznačně a vtipně Líná manželka.

Jinou variantu rychlého nepečeného dortu od Lídy Novotné najdete v následujícím videu na YouTube:

Zdroj: Youtube

Zábavná aktivita i pro děti

Velkou výhodou je i to, že pokud máte děti, mohou vám pomoci. Nejenže je to bude bavit, ale navíc jim připravíte zábavnou aktivitu, díky které ve výsledku vznikne lahůdka, se kterou se jistě rády pochlubí kamarádům, tatínkovi či babičce s dědou.


Nepečené dorty vyrobené z sušenek a pudinku jsou skvělou alternativou k tradičním dortům. Tyto dezerty jsou rychlé a jednoduché k přípravě, jelikož nepotřebujete troubu. Stačí šikovně nakombinovat sušenky s uvařeným pudinkem a dalšími oblíbenými přísadami, jako jsou třeba ořechy, ovoce nebo čokoláda, a nechat dort ztuhnout v lednici.

Tato metoda vytváří lahodně krémový a chutný dezert s texturou, která se liší od tradičního pečeného dortu. Tento typ dortu je také skvělou volbou pro horké letní dny, protože není třeba zapínat troubu a zbytečně se nezvyšuje teplota v bytě. Nepečené dorty ze sušenek a pudinku jsou oblíbené pro svou jednoduchost a vynikající chuť. Tak pojďme na to.

Recept na nepečený dort Líná manželka

Tak vzhůru do toho! Připravte si 4 balení BeBe sušenek a na krém 3 balíčky vanilkového pudinku, litr mléka a 2 balení vanilkového cukru. Na druhý krém pak tři kelímky zakysané smetany a rum. S tím pracujte podle chuti, ale samozřejmě pozor na množství, pokud je dort určen právě pro děti. Na ozdobu budete potřebovat čokoládu a džem na potření. Ozdobit ho ale můžete i jednoduše vrstvou kakaa a ovocem ze zahrádky.

Připravte si formu, na jejíž dno dáte vrstvu BeBe sušenek, potřete ji džemem a vyskládáte další vrstvu sušenek. Tu pak zalijte uvařeným pudinkem smíchaným s vanilkovým cukrem. Na tuto vrstvu položíme další vrstvu BeBe sušenek a vršek nakonec potřeme zakysanou smetanou, do které jste přidali trochu rumu. Posledním krokem je zdobení čokoládou, ovocem nebo čímkoliv, co máte rádi.

Pak už stačí jen nechat v lednici zatuhnout, uvařit si kafíčko nebo čaj a do lahodného nepečeného dortu se s chutí zakousnout.

Související články

Zdroje: www.nejrecpt.cz, iprima.cz