Okurkový salát je skvělé letní osvěžení, s nímž se nemusíte bát o štíhlou linii.
Zdroj: Shutterstock

Famózní okurkový salát s jablečným octem a mátou: Skvělá tukožroutská kombinace

Víte, že obyčejný okurkový salát může být malý zdravotní zázrak? Spojení okurek, máty a jablečného octa je geniální kombinace a skvěle se hodí do každé redukční diety. Proč byste si měli okurkový salát pořádně užít právě teď v létě?

Zdroje: www.toprecepty.czen.wikipedia.org

Okurky nejsou jen zelenina bez chuti

Okurky jsou nejen oblíbené a zdravé, ale také nekalorické a plné vody. Jsou ideální potravinou pro všechny, kteří se chtějí v létě zasytit bez obav o štíhlou linii. Okurky podporují hydrataci organismu, obsahují vlákninu, vitamín K, který je důležitý pro zdraví srdce a kardiovaskulárního systému i zdraví kostí. Vitamín A obsažený v okurkách je přínosný pro zrak, imunitu i podporu reprodukčního systému.

Okurky připravené do salátu. Okurky se báječné hodí i do salátu, kombinace s jablečným octem je jednoduchá a skvělá po všech stránkách.  Zdroj: Agnes studio / Shutterstock.com

Ideální spojení s jablečným octem a mátou

Okurky se nejčastěji kombinují s něčím kyselým a zde přichází na řadu jablečný ocet, citron nebo dokonce kefír. Můžete si vybrat, která z kombinací je vám nejpříjemnější.

Používání jablečného octa má řadu výhod. Jsou to především jeho pozitivní účinky na lidský organismus, mezi které patří ozdravení pokožky i vlasů, harmonizace krevních cukrů, očista organismu, zlepšení zažívání, ale také lepší kontrola váhy a hubnutí.Mentol obsažený v mátě tiší chuť na sladké a harmonizuje trávicí systém.

Okurky, máta i jablečný ocet podporují hubnutí a obecně jde o velmi zdravé potraviny, které by bylo škoda nekombinovat. Ideálním a snad úplně nejjednodušším receptem je proto okurkový salát. Připravujete si jej doma, anebo jej máte v paměti jako podivnou zelenou kaši ze školních jídelen?

okurkový salát máta Kombinace okurek a máty je překvapivě skvělá. Zdroj: Shutterstock

Famózní tukožroutský okurkový salát 

Přichystejte si delikátní okurkový salát, tak jak ho máte rádi vy. Zcela postačí několik obyčejných ingrediencí, které jistě máte doma.

Okurku umyjte a odstraňte slupku, pokud vám vadí velká semena uvnitř, můžete odstranit i ta. Nastrouhanou okurku (strouhat můžete i na kolečka) nechejte v misce a napřed ji dobře nasolte, aby pustila vodu. V misce smíchejte 2 lžíce vody a 1 lžíci cukru. Pár lístků čerstvé máty nasekejte nadrobno, přidejte do salátu a vše dobře promíchejte. Až pak přidejte i 2 lžíce jablečného octa. Zalijte připraveným nálevem a dochuťte pepřem. Nechte alespoň hodinu chladit v ledničce a podávejte.

Náš tip

Do salátu můžete přidat i na tenká kolečka nakrájenou červenou cibuli, strouhanou mrkev a třeba i trochu domácího kefíru nebo balkánského sýra. 

Akční letáky