Příprava klasického dortu je zpravidla poněkud zdlouhavá záležitost. Pokud zrovna nemáte moc času, je skvělou volbou jeho nepečená varianta. Jedná se o jednoduchý a rychlý recept, který zvládne připravit opravdu každý. K výrobě lze použít jakékoliv sušenky, které zpravidla tvoří základ těsta. Jestliže milujete černé sušenky oreo promazané krémem, neváhejte a použijte je právě k výrobě dortu. Chutná dokonce lépe než z cukrárny a má osobitý šmrnc. S trochou šikovnosti a fantazie vám pod rukama vznikne dort doslova božské chuti. Vyzkoušejte recept šéfkuchařů.

Jak připravit oreo dort se můžete podívat v následujícím videu z YouTube, z kanálu Cakehouse:

Zdroj: Youtube

Černé oreo

Kombinace kakaového sušenkového těsta a krému s vanilkovou příchutí je prostě nepřekonatelná. K jejich výrobě se používá výhradně kakao, které pochází z programu udržitelného pěstování kakaa Cocoa Life. Chuťovou harmonii sušenek můžete velice snadno využít k výrobě dortu, který se může stát vaším jedinečným uměleckým dílem.

Luxusní dort

V tomto případě se jedná o velice snadný a rychlý nepečený dort, který nedá moc práce a budete ho mít hotový během chvilky. Využijete maximálně mixér na drcení sušenek, ale poradit si můžete snadno i bez něho. Stačí vložit sušenky do mikrotenového sáčku a rozbít je pomocí paličky na maso či válečku na rozválení těsta. Neobejdete se však bez lednice, kde je v závěru nutné dort zchladit, aby nejen řádně ztuhl a veškeré chutě se vzájemně propojily.

Krémová náplň

Vyšlehejte 400 g smetany s 200 g moučkového cukru a poté dodejte 400 g mascarpone. Opět veškeré ingredience řádně vyšlehejte a přidejte krém z oreo sušenek. Stejně tak lze přidat i kousky nalámaných sušenek.

Sušenkové těsto

Nejprve si celý balíček sušenek oreo vybalte a u každého kusu oddělte sušenky od krému. Suché sušenky posléze rozdrťte v hmoždíři nebo můžete použít mixér. Sušenkovou drť vložte do čisté mísy, přidejte 100 g rozpuštěného másla a důkladně směs promíchejte. Posléze směs sušenek a másla dejte do dortové formy a těsto důkladně utlačte a uhlaďte.

Dvě hodiny v lednici

V tuto chvíli na něj naneste připravený krém a pak ho vložte minimálně na 2 hodiny do lednice. Po uplynutí náležité doby můžete dort dozdobit dle své fantazie oreo sušenkami, případně zbylým krémem. Dekorovat můžete nejen celými sušenkami, ale i jejich drtí, případně strouhanou hořkou čokoládou.

Související články

Zdroje: www.primainspirace.cz, www.az-recepty.cz, www.toprecepty.cz